Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha metrón másfél éve megbüntet...

Gottacska kérdése:

Ha metrón másfél éve megbüntettek és most küldtek levelet akkor az már elévült? Mert úgy tudom egy év az elévülési idő! Jól tudom?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 09:02
1 2 3
 21/28 Golan Trevize ***** válasza:
46%

Mondom: nem bliccelnék.

És ne tipikus magyarozz le.

pont nem a "tipikus" köcsög, ügyeskedő, tolvaj magyarokhoz tartozom, akik azt mondják: "dögöljem meg a szomszéd tehene is", meg "nekem ez jár"...


te mit szólnál hozzá, ha 10-15 hajlétalan egyszer csak beköltözne hozzád, mondván: "aludni pedig kell vlahol, de nincs pénzem lakásra"?

vagy a szomszéd lopná tőled az áramot, mondván: "tévét akarok nézni, de nincs pénzem áramra"?

vagy ha kizsebelnek, azt is rezignáltan veszed tudomásul?

2012. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
56%
Milyen tahó indok már ez a bliccelésre, hogy "nincs pénze bértelre"? Akkor ne használja a szolgáltatást. És sem megyek el most autót lopni, mert nincs pénzem autóra. Napi fél óra gyaloglásba nem kell belehalni. Vagy menjen biciklivel. Vegyen ki közelebb albérletet. Keressen közelebbi munkahelyet. Anyámkínja.
2012. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
22%
Kicsit el vagytok tájolva.Az autólopás köszönőviszonyba sincs a blicceléssel,áramlopással és satöbbivel.Egy bliccelő önmagában neked semmilyen anyagi kárt nem okoz csak elfoglal kb 30 négyzetcentiméternyi területet a buszon,villamoson vagy egyeben.Mert azt ne gondold,hogy ha most hírtelen mindenki venne jegyet vagy bérletet akkor levinnék az árakat akárcsak egy forintal is.Egy áramtolvaj vagy autótolvaj meg téged lop meg és óriási kárt okoz neked.Mondani meg mondhattok amit akartok mert nálatok százszor különb emberek is bliccelnének ha nem tudnák megoldani máshogy,hogy munkába járjanak és enni adjanak a gyerekeiknek nem hogy még ti!Általában ha valaki valamilyen tulajdonsággal rendelkezik az nem hangoztatja folyton folyvást.Tehát aki a leghangosabban kiabál,hogy becsületes az a legkevésbé az!
2012. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 10 deka farhát ***** válasza:
74%

Megnéznélek én téged 30 négyzetcentiméternyi helyen (az egy kb. 6 cm × 5 cm-es téglalap)...


De megfordítom a dolgot:

- mit érdekel az téged, hogy ellopok mellőled egy autót, ami nem a tiéd (neked nem hajt hasznot, te nem költesz rá)?

- mit érdekel az téged, hogy beköltözök a lépcsőházadba, a lift mellé (miért zavar az téged, ha én a folyosón elfoglalok "30 négyzetcentimétert"?), és tojok bele, hogy jogosan követelnétek rajtam a közös költséget - a lépcsőházban akkor is megy a fűtés és világítás, ha én nem lennék ott, ugyebár?

- A boltból is ellophatok tíz zsemlét, mivel nem közvetlenül téged károsítalak meg vele, és akkor is ott lenne a tíz zsemle, amikor te épp nem vagy ott vagy én éppen nem lopom el. Ugye?

2012. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Golan Trevize ***** válasza:
12%

sőt: mit érdekel, hogy az anyád pénztárcáját lopják el? nem a tied, nem téged károsítanak meg.

mit érdekel, hogy lopják az adót? nem téged károsítanak meg.

mit érdekel, hogy valaki a házatok környékén a járdára sz.ratja a kutyáját? nem a te járdád.

2012. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Állj állj állj :) én nem beszéltem arról hogy lopok :) elmesélem a sztorit Jó? Vidéki lány vagyok és külföldre elindultam én kis tudatlan édesapá,m aki 60 éves adott nekem egy jegyet hogy ezt használjam fel mert még nincs kilyukasztva én ezt is tettem de felhasználta már egy buszon ami csak pecsétet nyom rá! És így megbüntettek! A tudatlanság nem mentesít a törvény alól ezt is tudom de ha a törvény szerint nem kell befizetnem akkor ti ne kötelezzetek már rá!! Ha be kell fizetnem meg úgyis kényteken leszek ! Szóval köszönöm a válaszokat és ne vitatkozzunk már emberek!
2012. okt. 10. 15:35
 27/28 anonim ***** válasza:
Akkor roviden tomoren: be kell fizetned. Pont. Nem a femina irja a torvenyt nem is hiteles...
2012. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
47%

A bliccelő úgy károsítja meg a fizető utasokat, hogy e tettével bevételi forrást von ki a rendszerből. Így

a.) A bevételek szinten tartása végett emelni kell a jegyárakat, vagy

b.) Hasonló céllal emelni kell a rendszer állami tàmogatását, tehát az adóbevételek nagyobb hányadát kell tömegközlekedésre fordítani pl. az egészségügy vagy az iskolák támogatása helyett, vagy

c.) A csökkenő bevételeket csökkenő szolgáltatási színvonallal kell kompenzálni.


Ezek miatt végső soron hiába mondja valaki, hogy nincs pénze bérletre: végülis a b.) szcenárió alapján önmagàval baszi.k ki, hiszen akár a szociális ellátórendszerből is kivonhatják a tönegközlekedés többletfinanszírozásahoz szükséges pénzt.


Személyes véleményem az, hogy egy használt bringa nem drágább egyetlen havibérletnél és bizony hosszú évekig használható munkába járásra. Így az egészséges emberek "nincs pénzem bérletre" sirámai nem igazàn hatnak meg.

2012. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!