Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV vonaljegyet hányszor...

BKV vonaljegyet hányszor lehet használni? Tehát átszálláskor megint új jegyet kell lyukasztani, vagy még jó az előző?

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A dátumos 1 óráig használható, mármint amire dátumot nyom a gép.

A többi csak egyszerire.Ami lyukasztós.

Na ebből volt a vita, mert ez iwiwen volt körüzenet, és meg is néztem a BKV oldalán is. Aztán itt leoltottak, hogy ne onnan tájékozódjak :) de nézd meg te is :)

2009. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor ha én kérek a Nyugatiban az újságostól X darab vonaljegyet, akkor az most dátumos lesz, vagy lyukasztós? Nekem ez bonyolult... :) Köszi a választ egyébként! :)
2009. aug. 1. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Az még semmilyen nem lesz. Ha metróba lemész, akkor dátumos lesz, meg a digitális olvasós buszokon is dátumos lesz. ha hévre szállsz fel akkor ott lyukaksztó, meg a villamoson is lyukasztós lesz :)
2009. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ja, hoppá :D értem már, köszönöm! :)
2009. aug. 1. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Oszlassuk el a tévhitet az iwiwes körlevélről.

A vonaljegy (minta nevében is benne van) egy járaton való utazásra jogosít fel. Egy vonalon több tipus is járhat és az egyiken lehet a hagyományos berakom a jegyet meghúzom a kallantyút és kilyukasztja vagy az új narancssárga berakom a jegyet lepecsételi lyukasztó.


Namost itt a fordulat!

A metrón 60 percig érvényes a vonaljegy amivel ha átszállsza Deák téren egy mási metróra nem kell újat lyukasztani. De ha metróról felszíni járatra szállsz át akkor újat kell érvényesítani függetlenűl milyen lyukasztón kezelted a jegyedet.


Összefoglalva minden új járaton új jegyet kell érvényesíteni kivéve a ha egyik metróról a másik metróra szállsz át.

2009. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

CSAK metrón nem kell új az átszálláshoz, ott egy óráig érvényes. Buszon, villamoson, HÉV-en MINDEN átszálláskor újat kell kezelni.

Első, te meg csináld nyugodtan, majd megbüntetnek. :D

2009. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt irja az a tetves iwiw körlevél is hát nem hiszem hogy nem olvassátok el, és ugyanazt írtam le ide énis.

Komolyan agyvérzést kapok már ettől, én k ivagyok oktatva mit hol olvassak, ti meg cesztek elolvasni mit is írt a körlevél. 1és 2 válszsoló vagyok.

2009. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, te azt írtad, hogy a dátumos jegyek érvényesek egy óráig átszállással is. A 6-os villamoson is dátumos jegykezelő van, sok buszon is, stb. MÉGIS KELL ÚJ.

Egyedül a metrón nem.

2009. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!