Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet tudni a MÁV 2012/201...

Mit lehet tudni a MÁV 2012/2013 menetrendjéről (nemzetközi járatokra vonatkozóan)?

Figyelt kérdés

Konkrétan a következő relációkra vagyok kíváncsi:

1., Budapest-Zagreb-(Split) (havonta utazom)

2., Budapest-Beograd

3., Budapest-Ljubljana

4., Budapest-Osijek-Sarajevo (áprilisban tervezek egy túrát errefele)

5., Budapest-Wien



2012. szept. 13. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
[link] :)
2012. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A horvátok fele többségében megszűnnek a vonatok. De szerintem ezt veled beszéltem pár napja itt nem? :) Aztán lehet keverlek valakivel.

Szarajevói átjárás tuti megszűnik.

Bécsbe nem lesz lényeges változás.

2012. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet keversz:)

Sokan járunk Horvátországba.

Megdöbbentő amit írtál, de remélem Zagreb-Budapest között lesz minimum 1 vonat, amivel tudok - tudunk utazni. Pl. Kvarner IC-n, Maestral gyorsvonaton mindig sokan vannak.

Ellenkező esetben járhatok Villach-on vagy Bécsen keresztül Zagreb-ba.

Mennyire fix amit írtál?

2012. szept. 13. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a változásokat hivatalosan csak november végén szokták kikommunikálni, bár a nemzetközi megállapodások már minden bizonnyal ismertek (hiszen most már a belföldi menetrendet kell vagy kellene számolni, egyeztetni).
2012. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Villachon és Bécsen keresztül sem nagyon fogsz járni, nem a MÁV nyírja ki a járatokat, hanem a horvát fél...

Kvarner megy, Maestral elvileg marad.

Valószínűség: magas... (Pár hónapja jött az infó, de a menetrend nagy része már május-június magasságában végleges.)

2012. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zotya2388 válasza:
Sajnos a KVARNER megszűnik és eddig minden bizonnyal 50-50%ban a Maestral is. Csak egyedül az ADRIA marad meg,de csak nyaranta.
2012. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Havonta járok Zagreb-ba vonattal. ha nem lesz vonat évközben, akkor hogyan oldjam meg az utazást, ha nincs autóm, nincs buszjárat és nincs repülőjárat?
2012. szept. 25. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Megint kaptam frissebb infókat, de továbbra sincsenek jó hírek, ugyanazt erősítették meg, amit eddig is írtam.

A horvátok leépítik a nemzetközi szegmenst, hogy a többi (belföldi) szegmensükre fókuszálják az erőforrásaikat...

Önköltségben bárki vihet vonatokat, nem akadályozzák meg, de ők egy fillért nem akarnak adni...

2012. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Henzus válasza:

Szinte minden vonat megszűnik Magyarország és Horvátország között!

Viszont Budapest és Zagrab közöttt továbbra is lesz egy vonat naponta szóval az eljutás továbbra is lehetséges marad, de azt még nem tudni melyik vonatot hagyják meg az eddigiek közül!

Ahol teljesen megszűnik a forgalom az az Magyarbóly-Pélmonostor szakasz és a Szarajevoi gyorsot is elkaszálják.

A horvát vasuttársaság oldalán azt irták hogy lehet hogy jövö év elején felülvizsgálják a tervet de szerintem egy két évig ez most igy fog maradni aztán ujra visszaállitják mert ezt mindig megcsinálják 5-6 évenként.

2012. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Zágrábba nagy valószínűséggel megmarad a közvetlen vonat, Agram gyorsvonat / Agram EC néven (még kérdéses, hogy mi lesz)


Am itt le van írva, hogy mit terveznek: [link]

2012. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!