Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet kutyát buszon...

Hogyan lehet kutyát buszon vinni és mennyiért?

Figyelt kérdés
Van egy közép spiccem és őt szeretném busszal vinni. Előre is köszönöm a segítséget! :))

2012. szept. 4. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen buszon?

BKV-nál kistermetűet lehet díjmentesen vinni, nyakörv-póráz, és ha tudsz szájkosár. (Mondjuk az enyémnek nincs pofija, így szájkosara sem, de nem szóltak még az ellenőrök miatta.)

Nagyobb termetűnek vonaljegyet kell lyukasztani, vagy felnőtt havibérletet venni, bérletigazolványon a kép helyén EB felirattal.


Volán járaton nagyjából ugyanez de úgy tudom, ott a kistermetű is fizetős és külön élőállat viteldíj van.

2012. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jah, és persze a tiszta állapot előírás :)

Én szoktam vinni egy tisztább kis pokrócot, sokszor jól jön, ha fehér vagy világos ruhám van és ölembe veszem egy saras idő után. Na ha nincsenek sokan, akkor én az ülésre ráteszem ezt a pokróct és leültetem. De csak ha nem foglalja más elől a helyet.

2012. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :) Volán busszal szeretném vinni.
2012. szept. 4. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:

VIII. Autóbuszba bevihető élő állatok


1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:


a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,


b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,


c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,


d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,


e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva.


Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.


A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


A segítő kutyát alkalmazó személy a menetrend szerinti autóbuszjáraton jogosult- a terápiás kutya kivételével - a segítő kutyával tartózkodni és azt szájkosár nélkül használni. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logoval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni. A segítő kutya az utazásból akkor zárható ki, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.


2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.


3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.


5. Az élő állatban bekövetkezett, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint.

2012. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2012. szept. 4. 15:59
 6/7 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!


Még annyit, h 0,1-50km közt 155ft a jegy a kutyusnak.

üdv

22N

2012. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Sokat segítettetek! :)
2012. szept. 5. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!