Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kaphatok választ vasutas...

Kaphatok választ vasutas kérdéseimre? (tovább)

Figyelt kérdés
A jegyellenőrök csak a lakhelyükhöz közel/megyéjükben közlekedő vonatokon ellenőriznek? A vonat vezetők átlagosan mennyi időt dolgoznak egy napon? Ők is csak a lakhelyükhöz közeli vonatokon dolgoznak vagy bárhol az országba küldhetik őket?
2012. aug. 14. 11:37
 1/7 MrPifta ***** válasza:
csak az utolsóra tudom a választ: Van, akit elküdenek egyik vonattal Nyíregyre, a másik vonattal megy Miskolcra, ott alszik, másnap reggel megy tovább. De szerintem ez sem gyakori
2012. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapvető tény, hogy a vasúti dolgozók minden szakágnál különféle telepelyeken dolgoznak. Ezt a mozdonyvezetőknél fűtőháznak, jegyvizsgálóknál (nem jegyellenőr) telepállomásnak nevezik.


Ezek a telephelyek nem feltétlenül vannak a lakhely közelében vagy a dolgozó nem feltétlenül a lakhely közelébe eső telephelyen dolgozik.

Emellett a dolgozók a telepállomáshoz tartozó vonatokat viszik, mely nem feltétlen a lakhely közelében van. Pl. a Keleti visz békéscsabai és kilépős vonatokat is. Így van aki Lőkösházán alszik.

A szolgálat hossza max 16 óra lehet.

2012. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval vannak szolgálati lakások, ahol alszanak a jegykezelők/ellnőrök/vonat vezetők. Arra gondoltam, hogy pl. egy nyíregyházi mozdonyvezető csak Nyíregyháza-Bp., Nyíregyháza-Debrecen stb... vonalakon, vagy akár Nyíregyháza-Bp. majd Bp.-Pécs stb. vonalon is dolgozhat-e.
2012. aug. 14. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Jellemzően ennyire nem küldik el őket. Tehát általánosságban azt mondom nem, egy nyíregyi dolgozó nem megy el Pécsre mondjuk.

De pl. most van vonat, amit szolnoki mozdonyvezető visz Keszthelyig.


Általában nem szolgálati lakások vannak (van erre is példa) hanem úgynevezett laktanyák. Keletiben is van pl. ez az egyik épületben pár szoba, szerényen berendezve, ahol tudnak aludni akiknek korábban kell szolgálatba indulni, vagy épp még hazaindulni nem tudnak, vagy a szolgálatuk közben van idejük.

2012. aug. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Azt hallottam, hogy pl. a "fürdő vonatokat" is 2-3 cserével küldik a végáálomásra.
2012. aug. 14. 19:07
 6/7 10 deka farhát ***** válasza:
Az Aranyhíd Expresszt például Szegedtől Ceglédig szegedi telepállomású jegyvizsgáló viszi, Ceglédtől Fonyódig pedig ceglédi. Ott van kb. három óra pihenőjük, majd jönnek vissza ugyanezzel a vonattal Ceglédig. Onnan szegediek viszik tovább (de nem azok, akik reggel felhozták).
2012. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, szóval akik reggel vitték Ceglédig, azok hamarabb vissza mennek Szegedre, de este is Szegediek mennek vele vissza Ceglédtől.
2012. aug. 15. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!