Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Schlieren vagy a Halberstadt...

A Schlieren vagy a Halberstadti vasúti személykocsi a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik jobb? Miért jobb az, mint a másik?
2012. júl. 2. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elvonatkoztatunk attól, hogy eredetileg mire készültek, nagyjából mindkettő azonos kategória szerintem. Igazán nagy távra egyikben sem utaznék szívesen, 2-3 órát mindkettőben el lehet lenni.
2012. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azonos kategória.

A GYSEV-nél néhány Schlierenben van klíma, így azok jobbak a többi Schlierennél és a Halbiknál.

2012. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek olyasmi célra készültek, mint a MÁV Bhv vagy olyanra, mint a B(o) kocsik?
2012. júl. 2. 16:30
 4/7 anonim ***** válasza:
egyik sem :) a Bhv személyvonati, a B(o) pedig gyorsvonati kocsi. A Schlieren és a halberstadti sebesvonati, tehát a MÁV-os (MÁV-Startos) megfelelője a By
2012. júl. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ezek a kocsik ahonnan véve lettek, ott azt a szerepet töltötték be, mint nálunk a Bhv. Akkor miért sebesvonati? Miért nem elővárosi?
2012. júl. 4. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
A különböző vonatnemek meghatározása országonként eltérhet, így előfordulhat, hogy ami külföldön személyvonat kocsi, az nálunk már sebesvonati. A kettő között főképp a lábtér mérete és a feljáróajtók száma különbözik, így például a Bhv személyvonati kocsi (oldalanként 4 ajtó), a By sebesvonati (oldalanként 2 ajtó, tágasabb hely). A Schlierenek (átalakítás nélkül) sebevonati kocsiban számítanak Magyarországon, de ettől függetlenülitt is közlekednek személyvonatban is (pl.: GYSEV).
2012. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kényelmesebb ülések miatt szerintem jobb a Schlieren, és amint mondta valaki, néhányban van légkondi (egyszer olyat fogtam ki, ahol elfektethetők az ülések, és ágyat csináltam belőle, végigaludhattam az 1:20 órás Sopron-Győr utat).
2012. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!