Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Dombóvár-Pécs vonat, Pécs-Sikl...

Dombóvár-Pécs vonat, Pécs-Siklós busz bevárja a vonatot?

Figyelt kérdés

Siklósra kell mennem holnap és fél8-ra max ott kell lennem!


Dombóvár-Pécs vonat az 5:10-kor indul és 6:28-ra van írva,hogy akkora van ott!


Pécsről 6:30-kor indul busz (2 busz is ugyanekkor)!


A kérdés ,hogy ha a vonat pár percet késik (pl: 6:34-35-re van benn) akkor legalább az egyik 6:30-as busz bevárja a vonatot???


köszönöm a segítséget!



2012. máj. 24. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem várja be, hiszen két külön cég, az egyik MÁV, a másik Pannon volán, sőt továbbmegyek: Pécsen a buszpályaudvar és a vasútállomás nem is egy helyen van, hanem egymástól 10 perc sétára (ami helyismeret nélkül könnyen 15 is lehet), így esélytelen ezt az átszállást lebonyolítani!
2012. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a (Budapest)-Dombóvár-Pécs vonalon járok rendszeresen. Szinte mindig késik a vonat 10-15 percet, pedig ez IC.

A buszsofőr nem nagyon foglalkozik ezzel. Ő elindul a saját menetrendje szerint.

Én pl rengetegszer vártam már a pécsi helyi buszra fél órákat, éjszaka, esőben, hóban, -20 fokban, csak azért mert késett a vonat és nem értem el a buszomat.

Meg ahogy írják előttem, 2 perc alatt nem érsz át a buszhoz.

2012. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a vasútállomást érinti a járat, akkor előfordulhat, hogy elő van írva a busznak a vonat bevárása bizonyos nagyságú késésig bezárólagosan. Ez a Volán-társaságok csatlakozási jegyzékéböl derül ki: ebben le van írva, hogy melyik busz melyik megállóban melyik vonatot vagy másik buszt várja be és a csatlakozó járat késése esetén legkésöbb mikor kell továbbindulnia.


Sajnos ezt a csatlakozási jegyzéket alig néhány Volán-társaság teszi közzé, így ezzel tervezni alig lehet, noha magukat az előírt csatlakozásokat többnyire tényleg biztosítják.


Pécsett csak akkor van esély, ha a siklósi busz betér a vasúthoz. Hogy van-e csatlakozása, azt kérdezd meg a Pannon Volántól telefonon.

2012. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!