Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a dolog a free wifi-s buszokkal?

Figyelt kérdés
Minap utaztam Budapestről Szegedre. Népligetben, buszra felszáll, buszon rajta volt a jelzés, h free wifi. Leül, laptop előkap, csatlakozik a hálózathoz, működik a net. Ahogy a busz elindult azonban, a jel eltűnt. Vagyis találtam még száz másikat, de mind le volt kódolva és a "beígért" free wifi sehol sem volt elérhető továbbá. Kiskun Volán volt a járat és mintha a wifi nevének is arra emlékeznék.

2012. máj. 15. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Zsákbamacska a dolog, alapból nincs minden buszon, és amelyiken van matrica meg egyebek ott se mindig működik, amúgy ált. Volánbusz vagy valami hasonló a hálózat neve. Te a Népligetben valószínű valamelyik másik busz, esetleg épület wifijét fogtad be.

Egyébként eleinte én is örültem neki, hogy van ilyen, aztán rá kellett jönnöm, hogy gyakorlatilag használhatatlan, mert lakott településen kívül a legtöbb helyen (és mivel az adott buszjárat amivel járok végig autópályán megy, ezért kb. mindenhol) olyan kicsi a sávszélesség, hogy ha 2-3-an rácsatlakozunk a hálózatra, akkor 4-5 perc mire betölt egy egyszerű weblapot.

2012. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért olyan kicsi nem volt a sávszél, amíg volt net... 3 mega le, 1 mega fel. :) Csak ahogy elindult a busz és kitért a pályaudvarról, el is tűnt. Köszi a válaszod!
2012. máj. 15. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert te nem a busz wifijét, hanem az állomás wifijét fogtad.
2012. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik buszon van wifi. Amit te befoghattál az valószínűleg egy másik buszé lehetett vagy a pályaudvaré. Én többnyire budapesti buszokkal szoktam járni Esztergom és Pilisvörösvár között, azokon is van matrica hogy van wifijük de csak néhány járaton működik a wifi és az is csak lakott területen belül vagy olyan helyen ahol kb a mezőközepén megy végig a busz, de a fák között nincs internet kapcsolat a wifin vagy nagyon gyenge. Ezek a dolgok még nem forrtak ki rendesen még kell várni mire teljesen stabil lesz ez az egész.
2012. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké köszi, akkor humbuk az egész. :S
2012. máj. 15. 12:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy működik e a buszon a fejegység amitől a wifit kapod. Ha megvan hibásodva vagy egyéb, akkor nyilván nem veszik le a matricát a buszról emiatt. Amikor jegyet vásárolsz, kérdezd meg a sofőrt van e wifi.
2012. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Legtöbb sofőr a buszról is kinéz, csak mert én 90%-os kedvezménnyel utazom...úgyhogy ezt az opciót inkább kihagynám, de köszi.
2012. máj. 15. 14:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Legtöbb sofőr a buszról is kinéz, csak mert én 90%-os kedvezménnyel utazom...úgyhogy ezt az opciót inkább kihagynám, de köszi."


És? Ha jogosult vagy rá, az nem szégyen, vagy hiba... A cég sem jár rosszabbul, mintha teljes árúval utaznál, mert az állam kifizeti a jegy 90 százalékát a Volán-társaságnak.

2012. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze én tudom. Ezt mondd el a tirpák sofőröknek is, mert 10-ből 6-7 húzza a száját, mintha én venném el a kenyerét! Tisztelet a kivételnek.
2012. máj. 15. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"az állam kifizeti a jegy 90 százalékát a Volán-társaságnak."

Az amit kifizet az 3-7,5% között van, társaságtól függöen.

2012. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!