Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV otthon nyomtatott...

A MÁV otthon nyomtatott jegyét miért kell adott vonatra megvenni, ebben mi a jó?

Figyelt kérdés
Megveszem a jegyet mondjuk a 6:20-as személyre, aztán csak a 7:30-sal tudok elutazni, akkor bukom a jegyet. Míg ha pénztárba veszem meg, vagy otthon, de a vasútállomáson nyomtatom ki akkor nem vonatra szól, így bármelyik vonattal mehetek vele az érvényesség ideje alatt. Ez miért jó a MÁVnak, így ki fogja ezt igénybe venni?
2012. máj. 6. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de az igénybe nem vett jegy árát visszafizetik. Nekem a múltkor sikerült megvennem 2 jegyet az intercityre és kiderült, hogy nem tudom kinyomtatni. A vonat indulása után pár órával kaptam egy e-mailt, hogy amennyiben igénylem, visszafizetik az árát, mert még nyomtatásra sem került
2012. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is egyszerű az oka. Mivel az otthon nyomtatott jegynek nincsen semmilyen biztonsági azonosítója, azt akárhány példányban ki tudod nyomtatni. Ha nem lenne vonathoz kötve, akkor naponta annyiszor tudnál vele utazni, ahányszor nem szégyelled. Az állomáson nyomtatottat viszont nem tudod olyan könnyen hitelesen reprodukálni, mert speciális biztonsági jegyekkel ellátott papír kell hozzá.


Ez egyébként csak addig gond, amíg nem lehet garantálni, hogy a vonatszemélyzetnek állandó internatkapcsolata legyen. Ma is okostelefonnal járnak ugyan a jegyvágók, de gyakran nincs kapcsolatuk, így nem tudják a központi adatbázisból lekérni, hogy az adott sorszámú jegyet használták-e már aznap.

2012. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

" így ki fogja ezt igénybe venni?"


Rengeteg ember veszi most is igénybe. Nagyon kevés embernek jelent gondot ez, hogy nem tudja eldönteni, a 6:30-as vagy a 9:30-as vonattal megy-e...

2012. máj. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!