Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan bliccelni sűrűn ellenőrzött helyi buszjáratokon?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 00:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"A gyaloglás, a bicikli, stopp még mindig ingyenes, vagy a bérlethez képest olcsóbb megtérülő dolog."


Igen, én is ezt csinálom (kivéve a stoppot), de biztos van olyan, akinek nagyon nagy távot kell megtennie a munkahelyéig, vagy nem tudja ott biztonságosan kikötni a biciklit, vagy nem tud lezuhanyozni. Mindenhova nem lehet gyalogosan meg bringával eljutni.


"Inkább a kényelem a gond, meg az hogy ha ingyen elérhető, akkor minek fizessek mentalitás?"


Vannak ilyenek is, őket én is elítélem, de én azokról beszéltem, akik szeretnének becsületesen élni, de nem hagyják őket.


"Csak azt felejti el mindenki, hogy részben pont ezen mentalitás miatt "megfizethetetlen" a bérlet..."


Ez egyáltalán nem így van! Azért ilyen drága, hogy a fejeseknek legyen miből dőzsölniük! Ha olcsóbb lenne az utazás, és egy picit sűrűbb az ellenőrzés, akkor mindenki meg tudná fizetni, és nem lenne bliccelés. Csak ezzel a szöveggel is ugrasztják egymásnak a népet, hogy "neked a bliccelők miatt kell ilyen sokat fizetned". El ne higgye már senki! Ez nagyon bevett technika, hogy az emberek egymást utálják, míg a hatalmasok elterelik magukról a figyelmet! Havi 10.000 Ft a bkv bérletre?? Székesfehérvárig meg nem tudtam leutazni, mert nincs 1 napra 3000 Ft-om. Tiszta abszurdum! Beszűkült a világom akkorára, ameddig biciklivel lehet közlekedni.


"A boltból sem lopod a tejet-kenyeret mert megfizethetetlen nem?"


Természetesen nem. De tudod, ha most valaki kitalálná, hogy egy kg kenyér 30.000 Ft lesz, akkor valószínűleg muszáj lenne ellopni, hacsak az ember nem akar meghalni a nagy becsületességében. Inkább az a lopás, ahogy tőlünk "törvényesen" kiveszik a pénzt a tárcánkból. Csak mivel ez felülről jön, az ember birka módjára elfogadja. Ezek az igazi bűnözők, csak a törvény az ő oldalukon áll. Erkölcsi értelemben írtam a bűnözőt, mert törvény és erkölcs nem igazán jár kéz a kézben.

2012. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!