Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Rehabilitációs járadékkal...

Rehabilitációs járadékkal jogosult vagyok utazási kedvezményre? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

2010-ben állapítottak meg a rehabilitációs járadékomat, ami 2013-ig szól. Nem hívtak felülvizsgálatra, így elméletileg továbbra is ezen a megnevezésen kapom. A BKV oldalán találtam: „A rehabilitációs járadék fokozatosan szűnik meg: 3 évre volt megállapítható (vagy meghosszabbítható), azonban 2012-től kezdve új megállapításra, vagy meghosszabbításra már nincs lehetőség. Csak az jogosult 2012-ben nyugdíjas utazási kedvezményre a 2011-ben rehabilitációs járadékban részesültek közül, akiknek 2012-ben ezt az elnevezésű ellátást folyósítják tovább.”

Ezek szerint, ha jól értelmezem, akkor nekem is járna a kedvezmény?

Eddig semmilyen utalványt nem kaptam. Olvastam itt, hogy többen így jártak...

A kérdés az, hogy kapok idén utalványt???


2012. márc. 19. 07:02
 1/2 anonim ***** válasza:
2012. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Elnézést, hogy értetlen vagyok, de a cikkben a szociális járadékosokról írnak, én rehabilitációs járadékos vagyok. Vagy ez a kettő egy és ugyanaz?

Van még egy mondat, ami arról szól, hogy kik kapják: „egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján legfeljebb 30 százalékos mértékű.”

Az egészségkárosodásom mértéke 51%.

Köszönöm mégegyszer a linket!

2012. márc. 21. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!