Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Keleti pályaudvar - Népliget,...

Keleti pályaudvar - Népliget, mennyi idő alatt jutok el és hogyan?

Figyelt kérdés

Soha nem közlekedtem még Budapesten és félek is tőle egy kicsit.. hogyan jutok el a keleti pályaudvarról a népligetbe (fő buszmegálló) és mennyi idő na és pénz? Mihez hol tudok jegyet venni? :S


köszönöm!


2012. febr. 14. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj metróval! Egy darab vonaljegyet kell venned, azt a metrólejáróban árulnak, meg automaták is vannak. A metróval menj el a Deák térig, ott szállj át a 3-as metróra és menj el a Népligetig. Átszálláskor nem kell új jegy, ugyanazzal végigutazhatsz.

Kb. 20 perc alatt ott vagy, de számolj rá többet, mert ha nem találsz meg valamit azonnal, akkor ez több lehet.

2012. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem hangzik túl bonyolultnak :)
2012. febr. 14. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
A Keletinél az aluljáróba találsz jegypénztárat! A jegy 350-400Ft kb és 2db kell. A 24es villamos végállomása a pályaudvartól balra (ha szembe állsz vele akkor jobbra) a Festetics utcában van. Azzal ha jól számolom 6 megálló a Nagyvárad tér. Ott aluljáró, 3as metró Kőbánya Kispest irányába egy megálló a Népliget! A fő buszmegálló nem tudom pontosan melyik, de az aluljáróban lesz infós-jegyes ablak ahol meg tudod kérdezni pontosan! Szerintem ez gyors ütemben kb fél óra, de számolj rá inkább még 10 percet! De amúgy bárkit megszólíthatsz,biztos mindenki fog segíteni! Nem olyan rossz hely ez! :)
2012. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a metró télleg jobb! :D
2012. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Egy 3. megoldás, időben szerintem ez a legrövidebb:

keletitől 1 metrómegállóra van a Puskás Ferenc Stadion, az Örs vezér tere felé kell menned, a Hungária körút felé kell felmenned az aluljáróból, rögtön ott lesz az 1-es villamos megállója, azzal a Lágymányosi híd felé kell menned 5 megállót a Népligetig.

Lemész a Népligetnél a villamosról az aluljáróba, és szinte teljesen egyenesen kell továbbmenned. (balra a metró lesz, jobbra péksütis, újságos) de ha követed a tömeget, akkor is megtalálod.

A metróra egy szakaszjegy kell 260 Ft

A villamosra vonaljegy, ami 320 Ft.

Mindkét jegyet vedd meg szerintem a Keletinél az aluljáróban.

Az is jó megoldás, amit ez első válaszoló írt, de ha először mész arra, akkor lehet, hogy nehezen fog menni a 2-es metró megtalálása, de kérdezz meg bárkit, szívesen útba igazítanak. :)

2012. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is a 3.at javaslom, csúcsidőben max 15 perc az út.
2012. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is, a metró - metró kombinációt javaslom neked, mert azzal olcsóbban jössz ki, főleg úgy, hogy nincs ismereted Bp.-en.

Különben javasoltam volna, egy átszállójeggyel, a 80-80A trolival (4. megálló), a Puskás Ferenc stadionig, aztán 1-es (lágymányosi híd felé), 1A (Népliget felé) a Népligetig menjél.

2012. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2012. febr. 15. 12:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs is helyismerete, de szája van, kérdezni tud. Javasolhatod neki nyugodtan a trolit :)
2012. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!