A DKV ellenőrei, vagy a járművezetői hivatalos személyek, tehát igazoltathatnak?
Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 01:40
1/17 anonim válasza:
Közfeladatot ellátó személy. Nem igazoltathat.
2/17 A kérdező kommentje:
Csak mert pesten és pécsett pl az :S
2012. febr. 6. 01:50
3/17 anonim válasza:
Ott sem azok, Pesten is azért lohol velük a közterület felügyelő, mert nélkülük az ellenőrök jogköre a nullával egyenlő.
4/17 anonim válasza:
Közterület felügyelő nélkül ugyanannyi joga van igazoltatni, mint nekem.
5/17 anonim válasza:
Közfeladatot ellátó személy, nincs joga igazoltatni.
6/17 A kérdező kommentje:
Szóval ha szivat, leszállok és kész, nem? Na de minvan akkor, ha beáll az ajtóba?mAzzal korlátozza a szabadságomat, de attól még nem lökhetem le, nem?
2012. febr. 6. 08:20
7/17 anonim válasza:
Személyi szabadság korlátozása, innentől te jelentheted fel.
8/17 anonim válasza:
Ilyenkor az van, hogyha eléd áll és nem enged leszállni, mondván rendőrt hív akkor mondd neki nyugodtan, hogy hívjon és akkor legalább egy füst alatt te is feljelented őt.
Mellesleg ne bliccelj! Vegyél jegyet!
9/17 anonim válasza:
Személyi igazolványt, útlevelet, jogsit stb (személyi azonosításra alkalmas okmányt) csak is hatósági személy kötelezhet arra hogy felmutasd.
Valamint csak hatósági személy korlátozhat téged a szabadságodban is (pl a közteresek) hogy visszatart téged amíg nem érkeznek ki a rendőrök.
10/17 anonim válasza:
Az, hogy közfeladatot ellátó személy azt jelenti, hogy ha te megütöd, megvered, súlyosabban büntetnek, mintha csak egy egyszerű ember lenne. De ettől még nincs joga igazoltatni és természetesen testi kényszert alkalmazni sem. De azért van itt egy szürke zóna. Arra van legális lehetősége, hogy bizonyos erő alkalmazásával, határozott fellépéssel megpróbáljon visszatartani vagy az igazolásra rávenni. Az még nem válik azonnal a személyes szabadság megsértésévé, ha ő bizonyos mozgásodat akadályozni próbálja e miatt. Ennek az az alapja, hogy a polgári jog elismeri a követelések érvényesítésénél az önsegélyt. Az önsegély nem lehet önbíráskodás, az erő alkalmazása nem érheti el a testi sértés szintjét, de e nélkül a mozgás akadályozását igen. Ha viszont te ilyenkor visszaütsz, az már minden további nélkül lehet közfeladatot ellátó személy elleni erőszak. Ez ilyenkor egy pszichológiai játszma is, hogy ki bírja tovább, ki az elszántabb, ki erősebb lelkileg, idegileg, de akár fizikailag is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!