Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet olyat csinálni a buszbér...

Recyusz kérdése:

Lehet olyat csinálni a buszbérleteddel hétvégente, hogy pl eredetileg Szolnokon laksz és onnan bejársz Pestre oda vissza a bérleteddel. De te nem pestre akarsz menni aznap hanem szegedre) elvileg mehetek ugyan azzal a bérlettel?

Figyelt kérdés
(diák bérlet , városok csak példanévként szerepelnek)
2012. jan. 27. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Az a bérlet A-ból B-be jó és nem A-ból x km távolságra bárhová.
2012. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha van olyan busz, ami véletlen útbaejti közben Szegedet, akkor minden további nélkül!
2012. jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, azért kell kitölteni a diákbérletet hogy látszódjon hogy honnét hová. Ha a sofőr vagy ellenőr látja hogy nincs kitöltve szól érte. Rosszabb esetben büntet.
2012. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ezt annó úgy csináltam hogy nem töltöttem ki a honnan hová mezőt félbehajtottam a bérletet és csak a tetején a számot látta felszálláskor a sofőr. Ha jött ellenőr akkor meg előtte kitöltöttem.
2012. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan volt a régi bérlet, hogy csak a km volt feltüntetve rajta és csak a diákigazolvány számát kellett ráírni, mellé meg volt egy cetli, hogy A-B-be jó, de azt csak az ellenőr kérte.

Az új bérletek gépiek és egyből rányomja, hogy honnan hova jó, viszont lehet ügyesen hajtogatni.

2012. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt csinálni a bérlettel, főleg a diákkal nem, mivel ez, csak arra van kitalálva, hogy a lakóhelyed és az iskolád között, a legrövidebb útvonalat támogatják.

Ha még, nem vagy 14 éves, akkor gyerek jeggyel mehetsz a Volán járatain.

Bár a MÁV csinál, 33%-os kedvezményt, 26 éven aluliaknak, de azt, csak pénteken, szombaton, vasárnapon lehet igénybe venni. Osztom - szorzom, ha pótjegy nélkül utazol a vonaton, akkor ez a legolcsóbb, csak nem biztos, hogy lesz ülőhelyed. Ha a 2. osztály nézzük, akkor árban, majdnem ott vagy, mint a Volánnál.

2012. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

DE ez volán nem máv xd. Köszi a kommenteket.

Csak azért érdeklődtem, mert régen lehetett ilyen csinálni, meg volt engedve. azóta lehet megváltozott.

2012. jan. 28. 21:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Régen sem lehetett ilyet csinálni és nem volt megengedve.
2012. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

>DE ez volán nem máv xd.

Akkor tegyél valamit, hogy a Volánnál is elérhető legyen a kedvezmény.

Amúgy meg, alapvető dolgokat, nekem nem kell elmondani.

Bp.-n lakok, itt még BKV is van. xD


>Csak azért érdeklődtem, mert régen lehetett ilyen csinálni, meg volt engedve. azóta lehet megváltozott.

Régen sem volt ilyen...

2012. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolók egy valamit nem vettek számításba.

Ha Szolnokról Pestre szól a bérleted és útbaesik vele Szeged, akkor természetesen mehetsz vele.

Ha más útvonalon van, akkor nem.

2012. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!