Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudok egyszerűen és...

Hogyan tudok egyszerűen és gyorsan pénzt csinálni a bérletemből?

Figyelt kérdés
Tévedésből felnőtt bérletem van, de mint kiderült csak diák bérletet használhatok a diákigazolványommal. (Nem értem miért baj nekik, ha kétszer annyiért veszek bérletet, nem is ez számít). A felnőtt bérlet még több mint 3 hétig jó, és eddig egy ellenőr sem szólt érte. Hol tudnám mielőbb eladni, hogy tudjak az árából venni egy diákot?
2012. jan. 26. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad már beváltani a BKV-nál?
2012. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta a csaj, hogy sajnos nem tudnak mit csinálni, vennem kell egy diákbérletet, ez meg elveszett.
2012. jan. 26. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért nem csináltatsz hozzá bérletigazolványt és utazol vele?
2012. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert diák vagyok és a továbbiakban nem szándékozom felnőtt bérlettel járni, ugyanis elég borsos ára van. Három hétért meg nem igazán ruháznék be bérletigazolványra így hó végén.
2012. jan. 27. 04:56
 5/8 darujev ***** válasza:
A csaj jól mondta, csak kisebb értékűt tudnak cserélni nagyobbra, fordítva nem megy. Egyszerűen nem is engedi a pénztárgépes rendszer. Mivel az érvényességét megkezdte visszaváltani se tudja, szintén nem engedi a gép. A bérletigazolvány 10 évre szól, annyit talán nem buksz rajta, kétszázötven pénz az ára.. Árában már nem tudod eladni a bérletet, mindenképp ezreket buksz. Vatera szerű oldalon próbálkozz talán..
2012. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elég szomorú, hogy a gép nem engedi, hogy egy 10ezres bérlet helyett adjanak nekem egy ugyanolyan lejáratú 4ezrest.

Közben megoldottam. Eladtam és az árából vettem diákot.

Felnőtt bérletigazolványba semmiképp sem fektetnék még 250Ft-ot (meg persze 2000 az igazolványképre) sem, mert bár 10 év az érvényessége, nekem még nincs rá szükségem legalább 3-4 évig.

Azért szomorú, hogy a bkv ennyire nem rugalmas és a neten kell üzérkedni.

2012. jan. 30. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért is kellene rugalmasnak lennie?

Ennyi erővel mondjuk én Mucsaröcsögéről feljövö pestre veszek egy felnőttbérletet 10 rongyért. Csak 2 napra jöttem, de a jegyekkel drágábban jönnék ki. 2 napig fel-alá utazgatok majd utána a pénztárnál visszaváltom, (esetleg levon 2 napi díjat+ kezelési költséget, bukok egy ezrest) utána kérek egy diákot helyette mondván jajj szegény anyukám rosszat vett. 4200-at kp-ban visszakapok, lletve van egy 3800-as diákbérletem, amit a vaterán elsózok 3000-ért.

Azaz az egész pesti buli belekerült nekem max 2500 pénzbe.


Azért nincs érvényesség utáni visszaváltogatás mert a kutya nem tudja ellenőrizni, hogy te addig mennyit utaztál vagy utaztál-e vele.

Ez van ezért hívják bérletnek, ez nem rugalmatlanság.

2012. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
eszembe sem jutott hogy fizesse ki a különbözetet, csak hogy utazhassak a 10000Ft-os bérletemmel. Nagy elvárás hogy ennyi pénzért még legálisan akarok utazni. De tudod mit,az csinálja jól aki ingyen utazik, ezeknek kár fizetni.
2012. jan. 31. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!