Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szorult már be valaki metróba...

Szorult már be valaki metróba pl. áramszünet miatt?

Figyelt kérdés
Olyankor mit kell csinálni? Kinyitják az ajtót vésznyitóval és el kell sétálni a legközelebbi megállóig? A kisföldalattiból hogy lehet kimászni, amikor az alagút széle kb. 20 centire van az ajtótól?
2011. dec. 15. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szorultam már be de nem áramszünet, hanem gázolás miatt. Mi gázoltunk el valakit, én az utolsó kocsiban voltam. Kb 3 kocsi volt az alagútban.


Igazából tudtuk mi történt, mert hátul is be volt kapcsolva a rdió és áthallatszott ahogy beszélik, de a fékezés után 2-3 perccel be is mondta a vezető, hogy gázoltunk, ne pánikoljunk, hamarosan kiszednek minket. Kb 10 perc volt az egész utána a kocsik közötti ajtót kinyitotta a vezető és kikísért minket. Előregyalogoltunk az első olyan kocsiig aminek már peron meleltt volt az ajtaja, és kiszálltunk. A mentők már ottvoltak addigra.

2011. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Áramszünet miatt állt meg a metro kb. 5 percig, de valami félelmetes volt, nem elég,hogy csak a minimális fényforrás volt, de közben hallatszódott a másik irányból jövő metro, és teljesen úgy hatott, mintha mindjárt nekünk menne.
2011. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen és elég nevezetes volt, mert Aug. 20-án történt, a tűzijáték ideje alatt. Hát szép volt az azévi látvány. Félhomály 20 percig. :) Ma már jót nevetünk rajta, de akkor nagyon bosszantó volt. És Te ragadtál már bent?
2011. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Apám mesélte, hogy még a 70-es években átélt egy áramszünetet.

Leállt az alagút szellőztetés is, zsúfolt volt a szerelvény és a végére már alig kaptak levegőt.

Szörnyűnek élménynek ítéli mind a mai napig.

2011. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisföldalattiból úgy lehet olyankor kijönni hogy a másik oldalon szállsz ki a másik vágányra :)
2011. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom kiváló haza mérnökeink úgy tervezték meg a metrók alagútjait, hogy két állomás között folyamatosan van minimális lejtés. Tehát amíg a szerelvény nem siklik ki, addig semmi gond, mert a vezető csak elengedi a féket és lassan elgurul a következő megállóig.


Sétálni csak extrém esetekben kellene, akkor pedig a veszéllyel ellentétes végéhez fáradna a kedves utazóközönség a járműnek, az utolsó ajtókon/vezetőfülkén keresztül elhagynák azt és elballagnának a következő kijáratig (ami lehet mondjuk a következő állomás).

2011. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
*hazai mérnökeink, lemaradt egy i betű.
2011. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5 percre peronvész miatt, a Deák tér - Astoria között. Semmi extra...
2011. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak áramszünet van, addig nem annyira parás a helyzet. A legnagyobb ellenség (akár csak egy tengeralattjáróban, mert gyakorlatilag majdnem ugyanaz, egy zárt cső) a tűz. Baromi hirtelen felcsap, nagyon gyorsan terjed, és mivel a levegőztetés nem teljesen jó, perceken belül véged lehet. Ha betölti az alagutat a füst, semmit sem látsz, onnantól kezdve pedig garantáltan véged.


A tűzoltó napon volt szerencsém bent járni a "tűzoltó szimulátorban" ahol egy sátrat telenyomtak füsttel. Nagyon rossz élmény volt azzal együtt, hogy tudtam hogy csak szimulátor, és még gázálarc is volt rajtam. Az orrodig sem látsz (szó szerint), tájékozódási támpont nulla. Fogalmad sincs hol vagy, merre jársz, egyáltalán merre lehet a kijárat... Semmi. Hallasz ugyan hangokat, de még ígyis nehéz beazonosítani hogy merről jöhetnek.


Egy srác írt egy szakdolit a metrótüzekről még évekkel ezelőtt (amikor ez nem volt "divatos" téma). Régóta el akarom olvasni, csak 100 oldal, de remélem egyszer végre eljutok odáig :)


A kérdésre a válasz: csak pár perces volt, de nem volt vészes...

2011. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
gázálarc = légzőkészülék :P
2011. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!