Hogyan lehetek a vasútnál jegyellenőr?
Érettségi a felvételhez. Egészségügyi alkalmasság.Jelentkezni ott lehet,ahol indítanak tanfolyamot.
A sikeres vizsga után két évenként újra vizsgázni kell.
A kereset nettó 120.000.- (30 év után)
A munkaidő 4-16 óra között. Lehet nappal és éjszaka is.
Nem mindennap kell szolgálatba menni,de a havi törvényes munkaidőnek meg kell lenni.
Ezt még hányszor fogod megkérdezni?
Az agyadat már biztos nem kell elsorvasztani!!!!!!!!!
Fordulószolgálat van, egy hónapra előre tudod a vezénylést. A "napi kötelező munkaidő" 7,6 óra. Ennél rövidebb szolgálat általában nincs. Ebből a 7,6-ből képeznek egy havi órakeretet (felszorozzák az adott hónap munkanapjainak számával, ez általában 20-21 napot jelent), amit aztán leosztanak úgy, hogy a havi órakeretet teljesíted (néha kicsivel többet is, ezt túlórában kifizetik). A szabadság 7,6 órának számít, ezt is be lehet építeni a vezénylésbe ügyesen.
A hosszú szolgálatok (14-15 órásak is akár) miatt általában nem 20, hanem csak 12-15 napot dolgozol, viszont az esetleges hajnali kezdés, késő éjszakai végzés, éjszakás műszak miatt néha úgy érzed, hogy 25-öt.
Ja, és az kimaradt, hogy a vezénylés nem csak a munkaidőt (fel- és lejelentkezés ideje) tartalmazza, hanem azt is, hogy mely vonatokat viszed (a vezető jegyvizsgálónak "kicsit" több dolga is van, mint a jegyek kezelése meg a sípolás és integetés: kis állomáson fékpróba megtartása, vonat adatfelvétel - kocsiadatok felírása, ezek alapján kisebb számítások elvégzése stb.).
De jó kis szakma, ha újrakezdeném, lehet, hogy kipróbálnám.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!