Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ködös vizes idő van, láttam...

Ködös vizes idő van, láttam több helyen hogy áthúz a szikra a szigetelőkön. Mennyire lehet veszélyes?

Figyelt kérdés
Magasfeszültésű vezetékeknél, vasúton felsővezetéknél zizeg a vezeték és kis kék szikrákat lehet látni, hogy áthúz a szigetelőkön.

2011. dec. 3. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
FÖLDELT HÁLÓZAT!!!!!!!!!
2011. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet csak akkor láttam amikor villamos vagy vonat megy el és az áramszedőjénél szikrázik. Egyébként ez emberre így nem veszélyes de nem tanácsos hozzányúlni :P
2011. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszélyes egyáltalán. Egyszerűen a kerámia felületére eső vízcseppek vezetik az áramot, és ezt hallod.

Ezért van minden oszlop földelve, + a vasútnál a pályatesttől mért 5 méteren belül minden össze van kötve fémesen a vasúti pályával is. Így a szigetelőn létrejövő feszültség az oszlopba majd onnan a pályatestbe távozik. Ha megfognád az oszlopot és mondjuk a sínt is egyszerre (Mondjuk lenne 4 m hosszú a 2 karod) akkor sem érne áramütés, mert az oszlopnak és az összekötő alumínium vezetéknek jóval kisebb az ellenállása, mint neked, és így az áram a kábelt választja helyetted. Persze rajtad is folyik áram elhanyagolható mértékben.


Persze azt szoktuk mondani, hogy laikus, és kívülálló maradjon inkább távol ezektől a berendezésektől, vizes időben végképp.

2011. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolom ezt az időt nem nagyon szívlelik a mávnál. Talán a fogyasztás is megnövekszik ilyenkor. Nem?
2011. dec. 3. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, ez annyira csekély, hogy szinte nem kimutatható. Kb hálózati szinten mintha +1 mozdony közlekedne...


Ezek a hálózati veszteségek bele vannak kalkulálva, és minden időben előfodul. (Pl: a vezetékeknek is van ellenállása)

2011. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira veszélyes csak, mint amikor leveszed a műszálas pulcsit magadról. Csipkednek bizonyos dolgok ilyenkor. De ez az utcai lámpák betonoszlopánál is előfordul, vagy fém korlátoknál, az úttest mellett. De ez is csak ritkán érezhető. Ahogy az előző is írta, földelt tárgyak. Olyat már én is láttam, hogy trutyis időben vonatról leszállva nyitották az ernyőt néhányan, majd dobták is el. :) De ott is csak szitkozódás volt, sérülés nem.
2011. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!