Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Budapestről járnék be a...

Ha Budapestről járnék be a Pécsi egyetemre mi érné meg jobban: Bérlet, vagy minden alkalommal 1 jegy?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert olvastam a honlapjukon, hogy aki felsőoktatási intézményben tanul az 90% kedvezménnyel utazhat azon a vonalon(Bp-Pécs), ha van papírja, ami igazolja, hogy oda jár tanulni. Az lenne a kérdésem, hogy ez a kedvezmény csak menetjegyre, vagy ugyan úgy bérletre is érvényes (mármint, hogy 90% kedvezmény a tanulóbérletből).
2011. szept. 1. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak bérletre van, jegyet nem vehetsz 90%-ost csak 50-ost.
2011. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És azt még meg tudnád mondani, hogy mennyibe kerülne így a bérlet?
2011. szept. 1. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van. A 90% bérletre vonatkozik amúgy 50%-os jeggyel utazhatsz.

Amúgy a tanulóbérlet általában 8 utazásnál nullszaldós. Ez a Te esetedben ism így van: 240 km-es 50%-os egyúti jegy: 1950.- 8 utazással 15600.-

240 km-es bérlet: 14900.-


És egy hónapban nem csak 8x utazhatsz vele ha ügyesen figyeled a napokat: Nekem van hogy vasárnap jár le a bérlet akkor visszemgyek Győrbe és csak péntektől veszek vérletet, amikor jövök haza. 4 napot nyertem rögtön.

eddigi rekordom, hogy 11 utazás fért bele :) Igaz, akkor hamarabb hazajöttem, nem pont péntekre esett.

2011. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor nekem abszolút megérné mert elég gyakran használnám (többször mint 8 legalábbis).

Viszont még annyit h ezek szerint én nem vehetek 90% kedvezményű bérletet? Ha oda járnák az egyetemre? Mer a MÁV honlapján én azt vettem le h lehet..de nekem ez elég bonyolult :D [link] --> ezen azt írja h aki felsőoktatásban tanul ott az kap 90% kedvezményt. De lehet h rosszul értelmezem.


Egyébként köszi a részletes választ!

2011. szept. 1. 17:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értelmezed rosszul. Tanulóbérletet válthatsz ez önmagában 90% kedvezményes.

Más tanulóbérlet nincs, csak 90%-os.


A lakhely és az iskola között lehet megváltanod.

2011. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké most már akkor értem köszi a segítséget!:D
2011. szept. 1. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!