Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatbérletet diáknak milyen...

Vonatbérletet diáknak milyen feltételekkel lehet venni?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyok bejelentve a vidéki címre (de ott lakom) jár nekem, ha Pesten tanulok?
2011. szept. 1. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak az iskola és a lakóhely között jár.

A címeket a diákigazolvány alapján határozzák meg. Tehát a diákon szereplő címed és az ott szereplő iskola címe között veheted.

2011. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan ilyen gonddal küzdök.

Nem vehetsz bérletet, mert diák bérlet csak a lakcím és a suli közé jár. És úgy állapítják meg, hogy jogosult vagy-e rá, hogy megnézik az a cím rajta van-e a diákigazolványodon.

Ahhoz, hogy a diákra rá kerüljön, kell egy új diák.

Amihez kell egy lakcímkártya amin rajta van a vidéki címed.

Amihez be kell menned az önkormányzathoz és meg kell csináltatni a lakcímkártyát (elég az ideiglenes lakcímnek is)

Ehhez pedig kell egy igazolás a jelenlegi ("vidéki") lakásod tulajdonosától, hogy te igen is ott laksz nála.


Szóval ezt amit leírtam szépen járd végig visszafelé és eljutsz addig, hogy -szerintük is- jogosan használhatod a diákbérletet.


(ez egy akkora fa$zság, hogy egy kis szar papírért amit egyébként simán kiadhatna a máv/volán rohangálnom kell mindenféle helyekre és költeni a pénzt.

A volánnál egyébként ez a kis papír ami a diákbérlet mellé kell 100Ft....de csak akkor adják ki, ha a diákodon a "vidéki" címed van.)

2011. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

és az miért nem jó ha lakcímkártyádat mutatod fel+diákot


az egyiken a suli neve-címe van

a másikon a lakcím.

2011. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért mert lakcímkártyát bárki mármikor tud csináltatni.

Az államnak pedig nem érdeke, hiogy neked mindne irányú utazásodat támogassa diákbérlettel.

2011. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

dehát csak egy lakcímkártya lehet..

nyilván arra a címre csináltatod, ahol laksz nem?:O

meg valami nyivántartás alapján készül az is tudtommal

2011. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egy lakcímkártyád lehet... Papíron igen csak egy lehet gyakorlatilag soha nem veszik el ha újat csináltatsz. Nekem is megvan a régim...

Nomeg oda bejegyezhetsz ideiglenes lakcímet, rögtön 2 címed vana mire járhat diákbérlet. Aztán ha máshova akarsz diákbérlettel menni bejelentkezel máshova...

2011. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 reptoid ***** válasza:
diákigazolvány igényléshez nem kell lakcímkártya
2011. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: te is biztos gyakran igényeltél már diákigazolványt új címmel....


Nem magához az igényléshez kell a lakcímkártya, hanem ahhoz, hogy rá írhassák az új címet. Mert csak ha mondod nem hiszik el, annyi erővel bediktálhatnál akármilyen címet, kell róla egy papír, lásd lakcímkártya.

Egyébként meg nem kell beleszólni az istentiszteletbe...

2011. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 reptoid ***** válasza:

Akkor bizonyára velem voltak nagyon elnézőek, mert már 3x változtattam lakcímet a diákigazolványomon, és egyszer sem kértek semmit.

Vagy a te pofikád nem tetszik nekik...

2011. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!