Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Győriek! Mennyibe kerül a...

Győriek! Mennyibe kerül a buszbérlet?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a Széchenyi egyetemre fogok járni,de nem rég néztem meg hogy a vasutállomástól az egyetem elég messze lenne gyalog. Mennyibe kerül a bérlet és hol tudom megvenni?
2011. júl. 31. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
15-20 perc gyalog szerintem nem vészes.
2011. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor nincs olyan messze? Mert így soknak tűnik az a 20 perc. Az a baj hogy tőlünk is 20-25 percre van a vasutállomás +1 óra vonattal az út Győrig és akkor még Győrben is gyalogoljak 20 percet,ez így eléggé megterhelő lenne:S
2011. júl. 31. 20:42
 3/8 anonim válasza:
Én is győri vagyok (albérletben lakom) és az egyetemre járok. Egyáltalán nincs messze egymástól. kb 15-20 perc gyalog. Több idő az hogyha pont lekésed a buszt és várnod kell a következő és mire azzal kiérsz.. Amúgy azt hiszem 1900 ft körül van.
2011. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2010 ft a bérlet.

Annyira nagyon tényleg nincs messze, de azért szakadóesőben meg télen -10 fokban bizony jó buszozni.

Szerinte a 2e ft nem olyan vészes ár amibe ne lenne érdemes beruházni.


Bérletet venni a Révai buszállomáson tudsz hó elején, de az egyetemi kisházbban is.

2011. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A 2010 forint tényleg nem olyan vészes,többre számítottam. Nekem is a szakadó esővel és a -10 fokkal van bajom,na meg amikor annyira erős szél fúj hogy az ember kezéből kicsavarja az esernyőt és sz*rrá ázik.

Azt hiszem majd szeptemberre veszek bérletet aztán egyszer-kétszer elmegyek gyalog és felmérem mennyire vészes. Köszönöm a segítséget mindenkinek!

2011. júl. 31. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó megoldás ez vegyél bérletet, és buszozz-gyalogolj, mikor mihez van kedved.

Én is ezt csináltam, amikor volt kedvem és szép idő volt, gyalogoltam. Igaz én a külső kollégiumban lakom, oda azért messzebb van az egyetem, de 30-35 perc alatt kényelmesen megjárható.


A 2-23 buszokhoz egyelőre gyalogolni kell, de amint elkészül a körforgalom az egyetem előtt, amiben a buszok vissza tudnak fordulni+elkészül az infrastruktúrája a végállomásnak át fognak járni, és az egyetem előtt tesznek le.

Plusz az egyetemnél megy el a 6-os és 11-es busz igaz a Révaiból a vasútállomásig gyalogolni kell.


Eső ellen meg esőkabát, kisebb helyen elfér mint az ernyő és nem csavarja ki a szél sem :P


Miylen szakos leszel?

2011. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó látni hogy ilyen segítőkész emberek járnak oda,igazából már előre félek mert úgy megyek oda hogy nem lesz egy ismerősöm se. Kereskedelmi szakmenedzserre fogok menni mert a kereskedelem-marketingre nem vettek fel és álítólag ha megcsinálom ezt a szakot akkor pár tantárgyat be lehet majd számítani az alapképzésben.

Már azon is gondolkodtam hogy koleszos leszek,mert lehet hogy az még jobban megérné,de előbb talán megpróbálom a mindennapos bejárást. Ha úgy döntök hogy nem bírok bejárni minden nap akkor félévkor jelentkezhetek a koleszba vagy már csak jövő szeptemberben lehet jelentkezni?

2011. aug. 1. 02:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a koliba is szeretnél menni esetleg, akkor most kell jelentkezned, később már nem tudsz. Maximum méltányossági kérelmet lehet beadni a nehéz helyzetre hivatkozva de azt azok szoktak, akik jelentkeztek ugyan de nem vették fel őket. Félévkor nem lehet bekerülni, csak várólistáról, de az a tapasztalat, hogy a várólista nem nagyon indul meg, tehát aki oda kerül, gyakorlatilag ott is marad. (Nem nagyon költöznek ki év közben emberek, ha meg igen a megüresedő helyeket hamar betöltik...)

Tehát ha ez is felmerül, akkor jelentkezz most. Nekem szaktársam tatabányai, ő kolis.

Nem kell félni, hogy nincs ismerősöd, sok embernek nincsen amikor ide kerül. Sőt, szerintem jobb annak akinek nincsen, mert akinek van azzal sülve-főve együtt, közben meg elfelejt a szaktársaival foglalkozni, velük kapcsolatot teremteni. Egy fél év után több ismeretséged lesz mint annak aki ismerőssel jön ide, mert neked mástól kell segítséget kérned, és közben ismerkedsz.

2011. aug. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!