Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem utaznak többen a...

Miért nem utaznak többen a Fehérvár-Komárom vasútvonalon? Régebben miért utaztak többen?

Figyelt kérdés
Emlékszem még 5 éve rendes többkocsis vonattal mentünk Komáromba, pár éve már meg is szűnt a személyszállítás, most meg egykocsis bzmoton utazik egy pár ember. Régebben milyen vonatok jártak ezen a viszonylaton? Jártak gyorsvonatok is?
2011. jún. 4. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen én még emlékszem gyorsvonatokra. Volt olyan ami Győrből ment Pécsre. Ezen kívül nyáron volt egy "fürdővonat" Győrből Siófokra, valamint volt egy nemzetközi vonat is Pozsonyból Siófokra a Saxonia néven. Most hát szerintem azért nem utaznak rajta többen, mert aki teheti busszal jár, sűrűbben jár és a legtöbb helyen érinti a települések központját is. Nyáron azért nagyobb a forgalma a Balaton miatt, mert ugye Győr, Komárom felől erre le lehet vágni az utat nem kell Bp fele kerülni. Én személy szerint sajnálom ezt a vonalat, mert olvastam valahol, hogy 100 km/h-ás utazásra alkalmas lenne a pálya, hogyha a vasúti átjárókat, sorompókat megfelelően biztosítanák. Így szerintem az egész oka az elhanyagoltság lett, ha szépen lassan felújítanák a vonalat, a sorompókat, az állomásokat és a megállókat, valamint beszereznének a Bzmotok mellé vagy helyett korszerűbb pl. Desiro motorvonatokat szerintem növekedne a kihasználtság.
2011. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a másik a menetrend. Szerintem egy vonal nem tud igazán érvényesülni ilyen ritka menetrenddel, szerintem a felújítások és korszerűsítések után ha egy 60 perces ütem szerint járnának a vonatok bőven elég lenne ahhoz, hogy az emberek visszaszokjanak a vonatra.
2011. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Eljárt felette az idő. Nem csak ezen a vonalon tapasztalható ez, hanem az összes többin. A megállók messze vannak a településektől. A busz közelebb áll meg és gyakrabban jár. Ja és sokkal több autó van az utakon mint régen, nem kell annyit várni kocsira mint régen, és nem is számít luxusnak már. És ha valakinek autója van nem fog vonattal utazni hiszen akkor minek az autó.
2011. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!