Jellemző a MÁV-ra, hogy a bliccelő utashoz rendőrt hív az ellenőr?
"Nem jellemző,hanem ez a kötelessége a jegyvizsgálónak!"
Attól még nem jellemző! Sajnos a kettő között nincs kapcsolat. Inkább nem foglalkoznak a bliccelővel, mert nekik egyszerűbb így, persze tisztelet a kivételnek. Még csak nem is szorgalmazzák a leszállítást, nemhogy rendőrt hívnak.
Az meg a másik kérdés, hogy sokszor nem megy nekik, hogy egy későbbi állomásra hívjanak rendőrt, hanem szépen megáll a vonat, és se kép, se hang, ott állunk 20-30 percig, amíg meg nem jönnek a biztosurak. Ez rohadt idegesítő! Nekem ne álljon azért a vonat, mert ezek nem tudják megoldani a privát kis problémájukat. Nem az én dolgom, engem ne szívassanak vele!
(Megjegyzem, a MÁV-START belső szabályzata alapján a vonat csak akkor tartható fel, ha személy- vagy vagyonbiztonság forog kockán. Tehát simán a bliccelésért nem.)
Következő a helyzet, adott egy bliccelő.
Abban az esetben ha nem adja át iratait, amit az utas a jelenlegi polgári törvénykönyv szerint nem köteles, csak felmutatni (ami bőven elég lenne az ellenőrnek az adatok leírásához).
Ha ezt megtagadja, azzal viszont az utazási feltételt szegi meg, ezáltal fel kell szólítani a járat elhagyására a következő állomásnál. Ha nem adja át, és nem mutatja fel iratait, abban az esetben viszont szabálysértést követ el. Ebben az esetben rendőrt kell hívnia a jegyvizsgálónak a szabály szerint.
Ha viszont fizikai erőszakot alkalmaz a "tisztelt" utas, abban az esetben közfeladatot ellátó személy elleni testi sértésért még perecet is kaphat!
(2011. jan.1.-től az járatok jegyellenőrzését végző dolgozók közfeladatot ellátó személynek számítanak!)
Kis kibúvó: Ha nincs jegyed, és normálisan beszélsz a jegyvizsgálóval, akkor ad, még ha nem is szabadna!
"Kis kibúvó: Ha nincs jegyed, és normálisan beszélsz a jegyvizsgálóval, akkor ad, még ha nem is szabadna!"
Nagy kibúvó: Ha nincs jegyed, és tapló vagy, le sem szarod a jegyvizsgálót, akkor is előfordulhat, hogy békén hagy, és semmit nem kell fizetned! Sajnos...
Hát ez elég megoszló dolog... Én 4 évig jártam vonattal Siófokról Bp-re majdnem minden 7végén. Jó pár olyan esetnek tanúja voltam amikor valakinek nem volt jegye... Azt kell hogy mondjam hogy ez a dolog nagyon ellenőrfüggő. Ha rámenős a jegyvizsgáló akkor minimum leszállít, de ha nem akkor sz.arik rád. (Ez utóbbi dolog nagyon rosszul esik a többi FIZETŐ utasnak.)
Kedvenc sztorim: Egyszer utaztam egy nemzetközi gyorsvonattal Bp-re és 3 csöves is felugrott a vonatra Siófokon. Mint akik jól végezték dolgukat úgy ültek az 1. osztályú IC kocsiban. Az ellenőr kérte a jegyeket és természetesen nem volt nekik... A csöveseknek van eszük mert direkt olyan vonatra szálnak ami nem áll meg Bp-ig csak 1 helyen (Székesfehérváron) tehát az ellenőr sem teheti le őket hamarabb. (Külön nem állhat meg ezért a vonat.) Megérkeztünk Székesfehérvárra, és az ellenőr (némi erősítéssel) lezevarta a csöveseket akik nyugodt lassú tempóban lemásztak a vonatról. Ebből nekem az jött le hogy ha el akarnak jutni Bp-re akkor Székesfehérváron megvárnak egy másik olyan vonatot ami nem áll meg Bp.-ig. ENNYI! Így kell menni 100Km-ert jegy nélkül. Természetesen az országon belül bármelyik 2 pont között eljátszható ez a dolog, maximum több lesz az "átszállás". XD
Rossz a kérdés. Miért bliccelsz? (Csalsz? Lopsz?)
Más fizeti helyetted a magas árakban a te jegyedet is.
Jocóka
Egy barátom rendszeresen utazott Miskolc-Pest között a WC-ben, aztán amikor egyszer majdnem elkapták, leugrott az induló vonatról.
Na, hozzá nem hívtak rendőrt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!