Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elfogadják így a diákmatricát...

Elfogadják így a diákmatricát a diákomon?

Figyelt kérdés
BGF-es diákigazolványom van, de csak első féléves diákmatricával. most úgy néz ki,hogy tudok szerezni 2.féléveset, de más sulitól. elfogadják az ellenőrök így is,hogy más suli matrciája van a diákomon?
2011. ápr. 14. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem

mivel új suli,uj diák...és ugye az érvényesitőn rajta a suli nevének röviditése


ha szerencséd van nem veszik észre


ha észreveszik nem csak megbüntetnek hanem fel is jelenthetnek okirathamisitásért,ami kicsit súlyosabb mint a párezres büntetés

2011. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaja, ebből nagy bajod is lehet.
2011. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:( és ha sulin belül maradok csak mondjuk másik karról van a matrica? csak nem találtam idáig olyat sem 10 E alatt :S
2011. ápr. 14. 19:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézik a matricát, nekem a vonaton ma elkérte, és összenézte hogy a SZE matrica tényleg Széchenyi I. Egyetem feliratos diákon van-e.

Ráadásul sorszám is van a matricán, amiről tudják kinek adták ki, ő meg bukik veled együtt.

Ez okirathamisítás, és közokirattal való visszaélés, nem ér annyit szerintem.

2011. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ha a középiskolai diákomra szerzek érvényes matricát? azt elfogadják? bár 19 évesen..
2011. ápr. 14. 20:33
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
És ha nem próbálnál meg csalni, hanem élnéd az életed, mint minden normális ember? Beszarok rajtad, komolyan...
2011. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
persze az is egy megoldás, de akkor vagy megbüntetnek az ellenőrök vagy teljes áru bérletet kell vegyek, ami 3szor annyiba kerül és finoman szólva sem engedhetem meg magamnak :(
2011. ápr. 15. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ez van, diákkedvezményt csak diákok vehetnek ígénybe. Miért nem folytatod a tanulmányaidat?
2011. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mert újraérettségizek és felvételizek egy másik suliba, és kijelentkeztem,hogy ne fogyjanak az állami féléveim. szóval ráadásul egész nap itthon dekkolok és tanulok az emeltjeimre, úgyhogy azért a heti egyszeri kimozdulásért nem tudok kifizetni 3szoros árat...nem bliccelni akarok, de ha így nézzük akkor egy félévre amíg nincs hallgatóim több,mint 60 ezret kéne fizessek csak azért,hogy párszor felszálljak a buszra :S
2011. ápr. 15. 12:03
 10/11 anonim ***** válasza:

az előttem szólók jól összefoglalták a lényeget, de nekem még soha nem nézték azt, hogy a matricán milyen sulinak a neve van.

lehet, hogy magyarázkodhatnék, ha megnéznék, mert az Óbudai Egyetemre járok, de mikor felvettek, akkor még BMF volt, a diákomon is Budapesti Műszaki Főiskola szerepel, pár féléve viszont a matricán már OE rövidítés van.

nem tudom mennyire tájékozottak az ellenőrök az ilyen névváltoztatások terén... remélem nem lesz ebből gondom.

2011. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!