Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A repülőgépek szárnyvégein...

A repülőgépek szárnyvégein miért különböző színű a jelzőfény?

Figyelt kérdés
Talán zöld és piros..Ha jól láttam.
2011. ápr. 3. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Így jelzik hogy egy jármű két pontja van, nehogy valaki a kettő között akarjon átsurranni.
2011. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
hajóknál is kötelező a jelzőfény ott is asszem piros és zöld,azért kétféle színű hogy tudjad hogy közeledik feléd vagy távolodik, ugyanis az egyik szín mindig csak az egyik oldalon lehet.
2011. ápr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%

Mert egyre több a női pilóta és ők sosem tudják melyik a jobb vagy a balk kezük. Ezzel segitik őket.

Bár már lázadoznak, hogy pasztel színeket szeretnének, mert ezek nem mutatnak jól a gép szárnyán.

Az agresszivebje pedig egyenes a feng-shui szerint szeretné elrendezni a repülön az üléseket, szóval ha idővel a gép szárnyára kapsz csak helyett orral észak felé akkor ne csodálkozz.

2011. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenül hangzik, pedig igaz:

Fent a levegőben elég nehéz észrevenni a másik repülőt, nappal is, este is. A távolságát is nehéz felmérni, és ha mindkét repülő mozog, akkor azt is, hogy most épp merre mozog az adott fényes pont ( másik repcsi).


Mivel a két oldala más szinű, a színekből már ki lehet találni hogy közeledik feléd, vagy távolodik (melyik szín van melyik oldalon).

2011. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok,laikus vagyok,biztosan igaz,amit írtok.De akkor sem értem.Tegyük fel vezetek egy repülőt,pontosan előttem,más magasságban megy egy másik repülő.Pl a jobb oldalon piros,bal oldalon zöld a fény.Ha közeledik,ha távolodik,a két fény akkor is ott lesz,ahol volt.Én úgy vettem észre,hogy ha közeledik egy repülő,látom a reflektorait egy nagy fényként.(tudom,ez nem a szárnyvégeken lévő fény,valahol a szárnyon van a törzshöz közel)Amint közelebb ér,a fény lassan 2 fényre oszlik!Nem így zajlik odafennt is?Itt a földön mindegy,milyen a színe,mert ahogy közeledik,egyre nagyobb lesz,a két fény egyre távolabb kerül egymástól.Távolodáskor fordítva.

Ha kicsit értetlen vagyok,bocsi,de tényleg nem értem,ezért tettem fel a kérdést!

2011. ápr. 4. 00:45
 6/11 A kérdező kommentje:
1000 bocs!!!Most esett le!!!Mindig adott oldalon vannak a színek.Így ha velem azonos irányba mozognak,ott vannak a színek,ahol az én repülőmön is.Ha fordítva,akkor közeledik.De viszont ezeket a fényeket milyen messziről lehet látni?És milyen messziről lehet kivenni,hogy melyik milyen szín,és melyik milyen oldalon van?Ezekre mennyi az idejük,hogy felmérjék.Mert ha én megyek odafennt 800 km/h-val velem szembe ugyancsak 800 km/h val egy repülő,az már 1600 km/h-nak tűnik a szemszögemből,ami rohadt nagy sebesség.
2011. ápr. 4. 00:50
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:18

vagyok.


Semmi gond, azért írtam, hogy hihetetlenül hangzik, mert amíg az ember nincs fent a levegőben, hihetlennek tűnik, hogy a jól belátható, akadályoktól mentes levegőben nehéz észrevenni a másikat.


Pár alapdolog (nagyon röviden, nem minden precíz, a repülésben jártasoktól előre is bocs :)):

A repülők attól függően, hogy milyen nagyok, milyen magasságban és sebeséggel repülnek, más szabályok szerint közlekednek, tájékozódnak.


A legkisebb gépek alapértelmezés szerint látva repülnek, ami azt jelenti, hogy amit látnak, az alapján tájékozódnak, plusz valamennyi rádiózás, de lényeg hogy mindenkinek piszkosul figyelnie kell a másikra, mintha mondjuk sokan bicajoztok egy úton, ahol nincsen forgalomirányítás. A kicsi sebesség miatt (100-200km/h, vagyis majdnem annyi mint egy autóé) ez nagyjából még kezelhető is. Éjszaka ilyen látva repülés nem igazán van, csak nappal, és jó időben, így is biztosítva hogy a másikat észrevegyék. Attól még nappal is kell használni a fényeket, mert az a biztos (villogó fényt messzebbről látni mint egy gépet).


Nagyobb gépek: a nagy sebesség, nagy magasság, adott esetben rossz időjárásban repülve ez a látás alapján való repülés lehetetlen lenne. Ezért ezek a gépek csak az irányítók által adott utasítások szerint repülhetnek. Az irányítók figyelnek az ún. elkülönítési minimumra (magasságban, távolságban, ha véletlen gáz lenne, a két gép akkor se kerüljön egymáshoz túl közel, mert akkor könnyen összemehetnek. És mint írtad, ekkora sebességeknél mire észreveszed már régen vége a dalnak...


Szóval az irányítók "kézenfogva" vezetik a gépeket egyik reptértől a másik fele, megadva a repülendő irányt, magasságot, a repülő ezeket csak tartani fogja, engedély nélkül nem térhet el. Ez olyan mintha úgy bicajoznátok, ogy mindenkinek lenne egy lámpája, és csak a lámpa által adott utasításoknak megfelelően tekerhetnél.


A nagyobb gépeknél ezen fények jelenléte "majdnem mindegy" mert mire meglátod, már régen késő. Attól még kötelező használni, mert biztos ami biztos :)


Azok a fények valszeg a leszállást segítő fények lehettek. Egy repülőn rengeteg féle fényforrás van, lsd itt:

[link]


Minden repülőn van egy olyan fény, ami azt jelzi hogy a hajtómű működik. Ez a kis gépeken is van. Messziről jól lehet látni, így messziről el lehet kerülni, nehogy gond legyen abból hogy véletlen túl közel mész hozzá.

2011. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
még annyi kiegészítés, hogy azért piros és zöld fények vannak, mert ezek feltűnő színűek és remélhetőleg kitűnnek a környezetből, ezáltal is biztosítva az észrevehetőséget. A villogás pedig szintén azért kell, mert a villogást jobban észrevenni mint az egyfolytában világító lámpát. Pláne nagy távolságból a statikus világítást akár hihetnéd a táj részének is (hegy oldalán ott egy zöld mező), villogó esetben is kizárt.
2011. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2011. ápr. 5. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt mindenre választ kapsz: [link]
2012. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!