Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » GYORS HELP! Bp. Nyugati-Déli...

GYORS HELP! Bp. Nyugati-Déli pu. Között, ha metrót használok, akkor hány vonaljegyet kell vennem?

Figyelt kérdés

" 3-as (kék) metróval a Deák térig, majd 2-es (piros) metróval a Déli Pályaudvarig."

= 2 vonaljegy szükséges akkor, vagy hogy van ez?


2011. márc. 22. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
1 vonaljegy azt kész. De megúszhatod nullából is, ha ügyes vagy. Én amíg BKV-ztam, nem fizettem soha. Amikor megakartak büntetni, elhúztam.
2011. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Choc_ice válasza:
0%
igen, 2 kell
2011. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor, most hányat? :D
2011. márc. 22. 22:11
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
2 db. vonaljegy ( 2 x 320 ) vagy 1 db. átszállójegy ( 1 x 490 ).
2011. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor ha veszek egy átszállójegyet az is jó?


Egyébként ha magasabb családi pótlékra vagyok jogosult, akkor meg nem is kell fizetnem, vagy mi?


[link]

2011. márc. 22. 22:23
 6/14 anonim válasza:
12%
2őt veszel a biztonság kedvéért mert deákon átlehet szállni egyikröl a másikra anélkül hoyg kimennél bennt nem szokták általában csak ritkán ellenőrizni a belső mozgólépcsőket (2 metró között)
2011. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Totál összekavarodtam most már. Látszik, hogy sosem metróztam még.

De ha ott van a Hatósági igazolásom, odaadom az Illetékesnek (= jegyeladónak) a személyimmel együtt, akkor is azt mondja, hogy vegyek vonaljegyet, és ha igen, akkor megy egy vonaljegyet + egy átszállót?

2011. márc. 22. 22:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a metróvonalak között át lehet szállni ugyanazon jeggyel, nem kell újat lyukasztani. Remélhetőleg a pénztáros fel fog tudni világosítani. (Az átszállójegy meg olyan, hogy kettőt lehet vele utazni, mindkét végén van lyukasztható rubrika. Drágább, mint egy sima vonaljegy, de olcsóbb, mint kettő. De lehet, hogy már megszüntették, és csak vonaljegy van.)
2011. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam a hivatalos infót is:

[link]


"Az érvényesség időtartama alatt a metróhálózaton belül (ideértve a földalattit is) átszállásra jogosít, de útmegszakításra és visszafelé utazásra nem használható."

2011. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Eddig úgy látom, hogy Átszállójegyet veszek, de ha nekem nem kell, mert ott az Igazolványom, kíváncsi leszek, hogy mit mond(anak) nekem a jegyeladók.

Apropó. a Nyugati pu.-n könnyen lehet találni egy ilyen árusító helyet is? :D

2011. márc. 22. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!