Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Idén lesz különvonat a Nyugati...

Idén lesz különvonat a Nyugatiból az Utazás kiállításra?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Tavaly sem volt már.
2011. febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem írnak róla, csak a Keletiből menők közül több fog megállni ott. (Mármint Kőbánya felsőn.)
2011. febr. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
remek. a szolgáltatás szinvonala folyamatosan csökken... :S
2011. febr. 26. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért csökkenne a szolgáltatás színvonala?!

Az állam mint fenntartó ezeket a játékvonatokat nem fizeti meg a MÁV-nak, tisztán saját zsebből megy.

Szedtek rá 400 ft-os jegyet, és utaztak rajta visszafelé 20-an, odafelé a Nyugatiból sokszor 0 emberrel indult el.


8000 forintból az a motorvonat egyetlen kilométert nem tesz meg.


Ha nem volt gazdaságos az üzemeltetése idén nem indítják, ennyi.

Megállítanak plusz vonatokat a forgalom így is lebonyolítható, semmi nem indokolja plusz járatok közlekedtetését, amikor nincs rajtuk ember.

2011. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régen (1996-ban) még nostalgia vonat járt ki ABbmot-tal, és kb. négy BCmot mellékkocsival. Aztán az utóbbi években Desiro volt. 2010-ben már nem volt nyilvános különvonat, de érdekes módon a MÁV vezetése egy külön Flirt-tel érkezett meg Kőbánya-teherre...

Szerintem egy utazással kapcsolatos kiállításra az lenne a minimum, hogy különvonat megy ki (mint ahogy eddig is). Volt olyan év, amikor étkező- és hálókocsi kiállítás is volt Kőbánya-teheren (1-1 CAF étkező és háló), szerintem ez is jó volt. Az utasok nagy részének ritkán van alkalma megnézni egy hálókocsit belülről.

Az meg ne az utas baja legyen már, hogy nem nyereséges... Egy évben egyszer van Utazás kiállítás, ekkor ki lehet bírni azt a kiadást a Desiro-ra. Vagy ne leheseen felszállni Budapest-bérlettel, csak külön jeggyel, és akkor bevétel is lenne. Meg ha meg lenne hirdetve rendesen: plakáttal, interneten, helyszínen, rádióban, állomásokon (és mindenütt, ahol lehet) akkor utas is lenne.

Amikor én utaztam a különvonattal, tele volt a Desiro, és mindenki örült, hogy nem kell sokat gyalogolnia. Kőbánya-teher (vagy Vásárváros, ahogy az utóbbi időben a Start nevezte) közvetlenül a Hungexpo bejárata előtt van, míg az alternatívaként ajánlott Kőbánya felsőtől többet kell gyalogolni.

2011. febr. 27. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

"Vagy ne leheseen felszállni Budapest-bérlettel, csak külön jeggyel, és akkor bevétel is lenne. Meg ha meg lenne hirdetve rendesen: plakáttal, interneten, helyszínen, rádióban, állomásokon (és mindenütt, ahol lehet) akkor utas is lenne."


Eddig sem lehetett semmiylen egyéb jeggyel felszállni, csak Vásári különvonat jeggyel, asszem' 400 forint volt. Még a vasutas arcképes igazolvány sem volt érvényes.


Én mindkét évben ottvoltam hivatalból, tisztában vagyok az utasszámokkal. Az a tele volt, az max 25 fő volt, és akkor már sokat mondtam.

A hiretéssel sem volt semmi baj, még az állomási hangosban is volt gépi bemondása mint egy sima vonatnak. Volt reklámszöveg, plakátok, stb. Nem jöttek az emberek.


Folyamatosan midnenki a spórolást követeli a MÁVtól, ez nem volt gazdaságos, azóta csak drágult minden.

Már nem azt a világot éljük, mint 96'-ban. Akkoriban felszálltunk egy mozdonyra Miskolcon és simán fel tudtunk jönni Budapestre anélkül, hogy bárki is tudott volna róla a menetirányításon kívül. Persze nem heccből, Pestről szerelvényt vittünk vissza.

Most mi van: Meg sem mozdulhatsz amíg a menetre a VPE-től nem kaptál menetvonal engedélyt, amíg nem rendelted meg a közlekedését a pályavasúttól, nem rendeltél mozdonyvezetőt a Trakciótól, a Start nem állította ki a motorvonatot. És ez mind pénz, rengeteg pénz. Ezek ára akkor sem jönne vissza ha fejenként 2000 lenne a jegy...


Már elmúlt a parádézások ideje, sajnos.

2011. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy megszűnt, szerintem jó volt. Lehet, hogy tényleg csak max. 25 volt, én nem számoltam az utasokat. Az 1. osztályú szakaszban ültem, ott mindig kicsit többen vannak.

Azért remélem egyszer visszajön az az idő, hogy újra lehet parádézni... :)

2011. febr. 28. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!