Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Keleti Pályaudvartól mennék...

A Keleti Pályaudvartól mennék a Vajdahunyad utcába (VIII. kerület), hogy tudok eljutni a legegyszerűbben? Gyalog messzi volna, ha taxival mennék kb mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Metróval menj egy megállót a Keletitől a Blaha Lujza térig, ott szállj át a 4-6-os villamosra a Petőfi híd felé (4 vagy 6, mindegy), a metrón kezelt jegy oda is érvényes. Menjél 3 megállót az Üllői útig, és onnan séta.

2010. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg googlemapsen, melyik megállóhoz (baross utca vagy üllői út) van közelebb az a rész, ahová mész, és ott szállj le.

A taxit nem ajánlom, erre az útra legalább 2 ezret elkérnek szerintem, valamint napközben iszonyú lassú, annál talán még gyalog is gyorsabb vagy (a legforgalmasabb utakon kell ugyanis menni).

Gyalog át lehet vágni a nyolcadik kerületen, úgy rövidebb, de sok kis utca van, ha nem ismered, könnyű eltévedni, ezt nem ajánlom. Megteheted, hogy lesétálsz a Blahára, aztán elkanyarodsz balra, elmész a Baross utcáig, ott emgint balra kanyarodsz és jobbra a második keresztutca a Vajdahunyad utca. Viszont ez minimum egy órás séta, ha eltévedsz, még több is.

Inkább tömegközlekedj :)

2010. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. dec. 13. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:
A metrón kezelt jegy nem érvényes már utána villamosra...
2010. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem de, utolsó információim szerint. Ez viszonylag új, időbélyegzővel egy órán belül a villamoson is érvényes.
2010. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A BKV oldalán nem találok infót a villamosos átszállás érvényességéről! A 4/6-on meg gyakran vannak ellenőrök...

[link]

2010. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a bélyegzős dolog csak a metrók közötti átszállást jelenti.
2010. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor nemcsak tévedtem, de blicceltem is a múltkor. :-)
2010. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat
2010. dec. 14. 23:27
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma megvolt az utazás, mindent a tőletek kapott infók szerint csináltam, minden rendben ment, jegyet váltottam a villamoson is és a metrón is. Köszönöm még egyszer a segítségeteket.

2010. dec. 15. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!