Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Komolyan kérdezem: minek van...

Komolyan kérdezem: minek van a MÁV-nál menetrend?

Figyelt kérdés
Kiírják 10 perccel érkezés előtt, mikor merre indul tovább a vonat és pont.

szept. 12. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Minek van a MÁV-nál menetrend?

Hogy lehessen tudni, mennyit késik a vonat!


(Ez egyébként egy régi vicc.)

szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg komolyan kérdezed? Igaz, hogy sok vonat késik, de legalább ad valami támpontot. Ha nem lenne menetrend, hogy képzelnéd a vasúti közlekedést? A MÁV random időpontokban, ahogy éppen gondolják, vagy összejön, indítana valahova vonatot, aki meg éppen arra akar utazni, az felszállna rá? Az utasok meg csak úgy kimennének az állomásokra, hogy hátha indul egy vonat arra, amerre menni akarnak? Aztán vagy szerencséjük van, és viszonylag hamar jön, vagy órákat várnának?

Most ránéztem direkt a vonatifóra: a vonatok többsége zöld, vagyis nem késik 5 percnél többet. Sárgák (6-15 perc késés) és naracssárgák (15-59 perc késés) vannak, de piros (órán túli késés) egy sincs.

[link]

szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
#2 Moslék az egész egy köpedelem. Én általában fixen egy vonattal megyek egy héten egyszer nincs hogy ne késne 10-15 percet, ha az átszállás meg nem várjs be 1 órát malmozhatok az állomáson meg vehetek egy új jegyet:)
szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Ha a vonatok pontosan járnának, váróterem se kellene! Ha váróterem felújítást látsz valahol, az azt jelenti, hogy a MÁV már készül a késésre (ha lepukkant a váróterem, akkor az jó jel, mert készülnek megszüntetni a késést és idővel a várótermet is :D )
szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

4-es, ez mondjuk komplett hülyeség.

Átszállásnál pontos vonatok esetén is lehet 40-60 perc várakozási idő, mert egyszerűen ilyen a menetrend. Nemcsak egy fővonalról kiinduló mellékvonalak léteznek, ahol csatlakozik a két vonat egymáshoz. Nézd meg pl. Celldömölkről hányfelé indulnak vasútvonalak.

szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
#5: Tudom. Kicsit hülye kérdés, ezért én is vicces vettem, amúgy a Showder Klubból vettem a viccet, csak kibővítettem.
szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Justinianus ***** válasza:
18%

"Én általában fixen egy vonattal megyek egy héten egyszer nincs hogy ne késne 10-15 percet, ha az átszállás meg nem várjs be 1 órát malmozhatok az állomáson"

És akkor mi a gond, ha MINDIG késik? Tudod, hogy mikor érsz haza, nem?

Az állomáson meg nyomkodhatod fél órát a mobilod, amit otthon is csinálnál, ha időben hazaérsz.

Gond akkor van, ha csak néha késik, és most igen, te pedig időre mész. :)

szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
A pontozásból ítélve, valaki nagyon védi a MÁV-ot...
szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 A baj hogy az időt nem lehet megvenni, és elhiheted hogy x óra munka után k@rvára, de nincs kedvem várni. Plusz ha fizetek valamiért nem is keveset elvárom hogy jól járjon. Csinálom a jogsit, hogy ne szopjak vele, de egy normális országba ilyen késések nincsenek mindennap minden szerelvényen persze lehet szemellenzővel járni az is egy életstílus.
szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Most itt mi történik? Olvastál angolul/németül egy viccet a Deutsche Bahnról, lefordítottad magyarra és kiírtad ide?
szept. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!