Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha városon belül akarok...

Ha városon belül akarok leszállni a buszról, akkor amikor a jegyet kérem azt a megállót mondjam a buszsofőrnek, ahol le.szeretnék szállni?

Figyelt kérdés

szept. 10. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A végállomást
szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak addig szeretnél jegyet kapni, akkor értelemszerűen igen.
szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérheted a végállomásig is, de ha az több megyével távolabb van, mint az úticélod, sokba kerül a nagyvonalúság.

Bakker, azért, mert az autópályán időre, nem pedig a használat után fizetsz, máshol még lehet normális a tarifa megállapítása!

szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Pl. helyi járatoknál vonaljegy van, szóval kérsz egy jegyet és tökmindegy meddig utazol vele.
szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a megálló nevét mond.

Legalábbis én mindig úgy mondtam, hogy x város, x megálló. Most nem tudom, hogy van, de régebben városon belül is lehetett adott km határon felül a másik megálló és akkor többe került a jegy.

szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Vegyél egy vármegye napijegyet és akkor nem kell ezen gondolkodnod.


Helyi járatnál meg általában vonaljegy vagy szintén napijegy van.

szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahol lakom, ott városon belül tök mindegy mit mondok, mert 10km-ig ugyanannyit fizetek, és a város 2 legtávolabbi buszmegállója sincs messzebb 10km-nél. Viszont távolsági járatoknál már nem mindegy, hogy pl. a 40km-es út felénél vagy a végállomáson szállsz le.
szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen Érden volt olyan rendszer a helyközi buszokon, hogy ha városon belül utaztál elég volt egy jegyet kérni, mert városon belül egy önkormányzati fix tarifa volt, ami olcsóbb volt mint a 10 km-es jegy. Aztán amikor megemelték a helyközi tarifát, az önkormányzat nem akarta emelni a helyi tarifát, ezért a Volánbusz egyszerűen megszüntette és a helyközi tarifa lépett életbe. Azért jártunk jól vele, mert így a helyi járatokon, amik nem hagyják el a várost is érvényes lett a megyebérlet. De így már nagyon nem mindegy, hogy meddig kéred a jegyet, mert itt vannak akkora távolságok, aminél már átcsusszan a következő kategóriába a jegy.
szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!