Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utazni akarunk azonnal el...

Utazni akarunk azonnal el minél messzebbre a fővárostól a gyerekeinkkel!Most akkor meddig érvényes az országbérletem??

Figyelt kérdés
Augusztus 2.án vettük mind a ketten a párommalm azt írja hogy máig jó,de meddig?? Kész vége, ma reggelig vagy éjfélig még elfogadják aztat?

szept. 1. 02:57
 1/10 anonim válasza:
71%
Most éjjel? Szegény gyerekek.:( Egyébként nem vágom meddig jó.Inkább ne kockáztassatok ha jót akartok magatoknak;)
szept. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na? Ah en Oh ne félts te bennünket drága.Ezek olyan elevenek és úgy be vannak indulva mint az úthenger.Nem óvisok má.Nagy culák már 14 is emúlt a lányom.Ezek bulizni akarnak állandóan és mi se másképp!Kár majd talán más megmondja.Tudod te mikor maradunk itt holnap meg hétfőn.Attól mentsem meg bennüket a jó isten.Hát má olyan felfordulás van az egész házban és a környéken is ahonnan jövünk.Itt óbégatnak, durrogtatnak,viszik azt a szar hangos hengert vagy mi a rák.Ezeket én nem fogom iskolába engedni se holnap se azután vagy 1 hétig biztos nem.Ne is álmodjanak róla.Szegénységtől messze vagyunk.Akkor talán útközben vesszük meg újra bérletet.Nem mindegy ezeknek a szerencsétleneknek,hogy mikor olvassák le.Na! Azért köszi!
szept. 1. 03:13
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Hogy mi történik arrafelé? Mitől van felhajtás?
szept. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha szeptember 1. van ráírva, az vasárnap éjfél. Vagyis ma még jó, hétfőn már nem.
szept. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Az országhatárig érvényes.
szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Országbérlet bérlet az érvényesség első napját követő hónap azonos napját megelőző nap

23:59 percig érvényes

szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt ha MÁV appban, automatában vagy pénztárban lett megvéve elvileg a lejárati óra, perc is rajta van.
szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Justinianus ***** válasza:
49%

"azt írja hogy máig jó,de meddig"

Hát a mai nap ideális esetben éjfélig fog tartani.

De mondjuk a MÁV-START illetékese, aki ezt 23:59-nek gondolja, az sem tud sokkal többet, mint te...

szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont az értetlen, agyoniskolázott nagyokosok miatt van 23:59 megadva. Ha 24:00-lenne írva abba belekavarodnának.
szept. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9: Mert 24:00 nem létezik, csak 00:00, ami meg ugye pont azt jelentené, hogy aznap már nem érvényes. Egyébként ez kulturális dolog főként, hogy ha valaminek mondjuk tizedike a határideje, az 10-én még jó, vagy 9.-éről 10.-ére forduló éjfélkor veszti érvényét. Nálunk leginkább azt jelenti, hogy akkor aznap még jó, de voltam Ausztriában egy fél évet egyetemen, náluk előző napot jelent, és ott a csoport felénél gondot okozott, hogy a beadandó határideje 10 volt, mert sokan azt hittük, hogy akkor 10-én is leadhatjuk. Kábé csak az osztrákok adták be időben.

Ez nem azon múlik, hogy valaki "agyoniskolázott nagyokos", hanem hogy itt nőtt fel és mi általában ezt így értjük.

szept. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!