Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV vármegyebérlet kedvezmény...

MÁV vármegyebérlet kedvezmény online?

Figyelt kérdés

Budapestről Velencére utazom, a régi jegyrendszerben online ki lehetett választani a BKK bérlet kedvezményt ezen a vonalon. Az új jegyrendszerben már csak a vármegyebérlettel lehet kedvezményesen utazni, azonban ez az opció nem szerepel a kedvezmények között sem a MÁV online felületén, sem az applikációban, sem a jegyautomatákban.


Idén most megyek másodszorra, és az első alkalommal csak úgy tudtam megvenni a kedvezményes jegyet, hogy sorban álltam a pénztárhoz. Sem a pénztáros, sem a jegyautomatáknál segítő MÁV dolgozó nem tudott információt adni nekem azzal kapcsolatban, hogy hová lett ez az opció a digitális felületekről.


Online keresgélve meglepődve tapasztaltam, hogy nem találok egy posztot sem ezzel kapcsolatban. A MÁV honlapján erről nem találtam tájékoztatást, csak csupa téves információt, mint "a Pest vármegyebérlet csak Budapest határain kívül vehető igénybe", illetve "BKK bérlettel továbbra is igénybe vehető kedvezmény a kijelölt MÁV vasútvonalakon". Magánszemélyek pedig nem kérdezgettek semmilyen fórumon ezügyben, amitől gyanús, hogy nekem nem jut eszembe valami triviális dolog.


Ti hogyan veszitek igénybe digitális jegyvásárlás során a vármegyebérlet kedvezményt?



aug. 25. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
de milyen kedvezményt szeretnél igénybe venni??? Ez két megye.
aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nb2019 ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem a BKK-bérletből kindulva, Pest megyei Vármegye-bérleted van. Annyi a trükk, hogy nem Budapesttől, hanem csak a megyehatártól (ha jól nézem Tárnok az utolsó Pest megyei megállóhely) veszed a jegyet.


Ha nem jól értem, pontosítsd kérlek, hogy tudjunk segíteni.

aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Nincs ilyen opció, neked kell kikeresni, hogy melyik megállótól kell jegyet venned, és onnan meg tudod venni online is. A helyzetet bonyolulítja, ha ott nem áll meg a vonat, akkor egy korábbira kell venni.
aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már csatlakozó jegy, régen is csak a BB-hez volt, most már ahhoz sincs. A bérlet érvényességének utolsó megállójától, ahol az adott vonat megáll (a régi csatlakozó jegynél nem volt fontos, hogy megálljon, most már igen), egy normál jegyet kell venni a célállomásig. Tehát ha Pest vármegyebérleted van és Budapest-Déliből Székesfehérvárig utazol személyvonattal, Tárnokig jó a bérleted, így onnan kell jegy. Budapest Bérlettel pedig a felső ágon Nagytétény-Diósd, az alsó ágon Tétényliget megállótól, mert azok még Budapest közigazgatási határán belül vannak.
aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hoppá, igen, az lemaradt, Pest vármegyebérlettel utazom. Nem gondoltam volna, hogy az új rendszerben nekem kell kimazsolázni a megállókat :(


Köszönöm az informatív válaszokat, az esetemben valóban Tárnok lesz a nyerő, mint utolsó Pest megyei állomás, valamint onnan véve a jegyet pont annyit ír a rendszer, mint amennyit legutóbb fizettem a pénztárosnak a Déli pályaudvaron.

aug. 26. 02:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!