Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pécs - Szigetvár útvonalon...

Pécs - Szigetvár útvonalon vonattal közlekedőktől kérdeznék.?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a 15:19-kor induló vonatnál át kell szállni vonatpótló autobuszra Szentlőrincen. Mennyire szokott ez a járat pontos lenni? Négy órára valo an oda érek az állomásra Szigetvárra?
aug. 21. 09:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve ha a vagányzár lejárt, akkor ez a vonat időben hogyan közlekedik?
aug. 21. 09:23
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Amikor nincs vágányzár, 15:00-kor indul, 38 perc a menetidő.

A 15:19-es az a Mecsek IC, a szerelvény menetrend szerint 14:43-kor érkezik Pestről, vagyis bő félórája van irányt váltani (elvileg a vezérlőkocsi miatt nnem kellene túl nagy mutatvány ehhez, de a MÁV-nál ki tudja), de azért össze tud szedni annyi késést, hogy a mozdony körbejárásával késve induljon. A vonatpótló nyilván megvárja Szentlőrincen, dugóba valószínűleg nem kerül, de hogy mennyi tartalék van a busz menetrendjében, nem tudom megmondani. A 15:59-es menetrend szerinti érkezés nem sok mozgásteret biztosít a négy előtti érkezésre.

aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, szóval ez a járat csak vágányzárkor van.

Köszönöm. Soha nem vonatoztam még a környéken. :D

aug. 21. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Mecsek IC meg sem áll Szigetvárnál, szóval mást kellene választanod ha nem lenne pótlás akkor is. Én pár éve rendszeresen utaztam vele, általában max. 10-15 percet késett, de volt mikor baleset miatt oda sem ért a célba és többször fél órás késésben is volt. Összességében nem volt rossz az, sokkal jobban tetszett mintha autóval kellett volna menni.
aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tenyleg? Pedig a máv alkalmazásban telesen úgy tűnik. Lehet mégsem való nekem ez a vonatozgatás, kitudja így hol kötnék ki. 😅
aug. 21. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget írtam, úgy van ahogy írtad, Szentlőrincig megy Mecsek IC is, de akár helyi vonat is, onnan pótlóbusz visz Szigetvárra bocsika.
aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 15:00-ás vonat megy Szigetvárra, ez a vágányzár alatt nincs, helyette a 15:19-es Mecsek IC-vel lehet eljutni Szentlőrincre, onnan pedig vonatpótlóval Szigetvárra.
aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!