Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyit keres egy BKV-s...

Mennyit keres egy BKV-s buszvezető?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 20:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
szóval 150-200ezer +kajajegy, meg ilyenek? kb mennyi plusz jár a fizetésen kívül?
2010. nov. 4. 20:29
 12/23 anonim válasza:
100%

Én buszt vezetek az adott cégnél, és délutános műszakjaim után is csak 130-140-et hozok haza.

Bezzeg a csuklós buszon dolgozó kollegák....


.... nekik megvan a 160.

De ne hidd hogy felemelő érzés a rosz műszaki állapottal (menetkimaradás);

a forgalmi tisztek ellenőrizgetéseivel ( korai érkezés, piros lámpa, munkalap, mikrofon... stb);

az utazók beszólásaival ( hol volt eddig? - mikor indul?) dacolni;

az KRESZ-t nemismerő sza-rockbele autósok hülyeségeit kivédeni;



.... szóval nem egy egyszerű dolog.


Tizen-pár éve a pályán vagyok - és nem a pénzért.... ez inkább valami elhivatottság.


Nem egy leányálom

2010. nov. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
10%

"csak 130-140-et hozok haza."

aha, de ez a nettó... nem tudom mit nyavalyogtok, anyám egy 400 fős cég gazdasági igazgatójaként keres ennyit itt keleten, pedig ez egy "kicsit" nagyobb tudást igényel. És akkor még arról nem is szóltam, hogy Pesten azért általában olcsóbb minden, mint itt...

2010. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

140.000-160.000 körül lehet nettó.


döntse el mindenki ,hogy ez megéri-e a folyamatos munkát, (itt nincs hétvége) , meg a hajnali melót, mert reggel 5 kor már megy a busz...

2010. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
mennyi a fizetésen kívüli juttatás?
2010. nov. 14. 14:05
 16/23 anonim ***** válasza:
ismerősnél: bérlet vagy kajajegy.
2010. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
De tegyük hozzá,ha anyád elnéz valamit..kirúgják...Ha én elnézek valamit..meghal 1 ember=börtön...na ez a nem mindegy!!!
2010. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én nem mondom, hogy ez a 150e körüli pénz sok, de azért odafigyeléssel meg lehet belőle élni. Szóval nem is sajnálom a sofőröket, hogy milyen keveset keresnének.


Az mindenesetre számomra már bebizonyosodott, hogy egyetemet végezni, PhD fokozatot szerezni és több nyelvvizsgát letenni ma már nem kifizetődő dolog. Évekig kereshetsz állást, járhatsz állásinterjúkra, mire nagy kegyesen végre valahova felvesznek. Aztán pár év múlva esetleg kaphatsz annyit, mint egy buszsofőr. De ha én elnézek valamit, nem egy ember hal meg, hanem felrobban egy egész üzem, összedőlnek a környék házai, meghal pár száz, vagy pár ezer ember...

Ha újra kezdhetném, biztos valami szakmát tanulnék és napi pár óra munkával röhögve agyonkeresném magam. (Ezért a mondatomért biztos mindjárt jön valami okos és jól leordibál. De ezt nem újabb vitaindítónak szánom, csak nem egyszer tapasztaltam már ezt a környezetemben.)

2010. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

12:31-nek

előre leszögezem,nem vitatkozni akarok!Nem tudom,mit dolgozol.de ha olyan nagy a felelősség,és keveset keresel,miért nem hagyod ott?Te is elmehetsz buszvezetőnek.Csak meg kell csinálnod a D kat jogsit,(persze a C után),kell uniós vizsga,kell Egy BKV-s átképző vizsga,és már feszíthetsz is egy kék járgányban!Persze ha felvesznek.Nem olyan könnyű ez!Ha késel,az utas már anyázással vár,merthogy siet...

Ha esetleg 1-2 perccel hamarabb odaérsz,a belső ellenőr büntet.És soha nem tudhatod,hogy a következő saroknál milyen autóssal,motorossal,biciklissel futsz össze.Lehet,hogy Te vagy a világ legjobb buszvezetője,de mindez kevés.Mert egy közúti balesethez 2 ember kell,és Te csak az egyik vagy.

Nem nyavajogni akarok,és nem akarom más munkáját leminősíteni!De mindenki kipróbálhatja magát buszvezetőként,és utána véleményt alkotni!

2010. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én sem leminősítettem a buszvezetők munkáját. Nem könnyű munka, ezt nem is vonom kétségbe. De ha jól tudom ma Magyarországon az átlagfizetés bruttó 200000Ft körül van. Tehát a sofőrök fizetése is e körüli, vagy picivel talán felette van.

Én ezt reálisnak érzem. Lehet hogy anyáznak az utasok és büntetnek az ellenőrök, de egy miniszteri fizetést kicsit túlzásnak tartanék a BKV-soknak. Hogy a cég anyagi helyzetéről már ne is beszéljek...


Azért nem megyek BKV-s buszvezetőnek, mert:

- Nem akarok és problémás is lenne 200km-re Bp-re költöznöm csak emiatt.

- Eddig is tanultam közel 20 évig, amit most nem szívesen dobnék a kukába. (--> Elhivatottság.)

- Tanulmányokba többet nem akarok beleinvesztálni, pedig amiket felsoroltál, gondolom nem ingyen adják.

- És gondolom ezeket megszerezni sem két hét. Addig miből éljek?

- Téged idézlek: "Persze ha felvesznek." Tehát lehet, hogy semmi értelme nem lenne.


Én sem vitatkozni szeretnék, de hidd el léteznek sokkal rosszabb munkák, sokkal kevesebb pénzért.

2010. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!