Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyorsvonatról (gyors+IC) át...

Gyorsvonatról (gyors+IC) át akarok szállni egy személyvonatra. Hány perces gyorsvonati késés esetén (nyilván a személyvonat indulási idejétől számolva) elvárható, hogy bevárja a személyvonat a csatlakozást?

Figyelt kérdés
Vagyis a személyvonat kb. hány percet vár jobb esetben a gyorsvonatra, ha a gyors késik? Nyilván úgy, hogy jelzem a kalauznak az átszállásom szándékát.
aug. 4. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a személyvonat menetrendjében szerepel a "csatlakozásra nem vár" jelzés, akkor semennyit. Egyébként attól függ, hogy milyen gyakran jár. Óránkénti járat nem sűrűn vár 10 percnél többet, kétóránkénti attól függ, mennyi a forduló ideje a másik végállomáson, hogy onnan késés nélkül vissza tudjon indulni.
aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A "csatlakozásra nem vár" jelzést nem láttam. Kétóránként jár, közel másfél órás a menetideje. Egyébként a S150-es vonatról van szó. Alapból 4 perccel később indult, +9-10 percet kellett volna még várnia, hogy elérjem.
aug. 4. 11:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, összesen kellett volna kb. 10 percet várnia, és alapból 4 perccel később indult.
aug. 4. 11:37
 4/5 A kérdező kommentje:
aug. 4. 11:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Benéztem, a 3-as kommentemet kérem figyelmen kívül hagyni.
aug. 4. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!