Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Máv app-ban hogy kell venni...

Máv app-ban hogy kell venni helyjegyet IC-re, és mennyibe kerül? Ha élőben veszem, akkor mennyi?

Figyelt kérdés
júl. 25. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utasnál beállítod kedvezményként az ország- vagy vármegyebérletet, beírod az induló és célállomást és ott is van.


Ha aznapi vonatra veszed pénztárban, akkor 990 a helyjegy, online 940.

Ha másnapi vagy későbbi, akkor 650 pénztárban, online 617. Ezek 2. osztályra vonatkoznak.

júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát jó drága. A lejárt jegyeimet hogy tudom eltüntetni?

júl. 25. 10:13
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és ha visszafelé is IC vonat hoz, arra is kell venni? Ha a célállomásra átszállással jutok el 2 IC vonattal, akkor kétszer kell kifizetni?
júl. 25. 10:16
 4/9 anonim ***** válasza:

"Hát jó drága."

Nézőpont kérdése. Valóban pár éve még olcsóbb volt, de ha nem aznap veszed (ha előtte nap 23:59-kor veszed, az még elővételnek minősül), akkor közel feleannyi, ahogy írták is, online 617 forint. Tényleg jobban örülnék, ha aznap is 500 forint lenne, de azért ez szerintem annyira nem vészes összeg. És van pár vonat, illetve viszonylat (Sopron - Győr, Szombathely - Győr, Budapest - Hatvan, meg a Balaton-part egy része), ahová nem is kell helyjegy.

Az expresszvonatokra meg egységesen 300 forintba kerül.

Mondjuk az első osztályra már kicsit húzósabb, ott +1000 forint az osztálykülönbözet, prémium osztályra meg +2000. Az mondjuk tényleg húzós.

júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ja és ha visszafelé is IC vonat hoz, arra is kell venni? Ha a célállomásra átszállással jutok el 2 IC vonattal, akkor kétszer kell kifizetni?"

Igen, járatonként és utazásonként külön helyjegy kell. Tehát ha mondjuk Sopronból megyek Füzesabonyba, akkor kell egy helyjegy egyszer a Sopron - Budapest viszonylatra, meg kell egy Budapest - Füzesabony viszonylatig. És ha visszafelé is ezekkel megyek, akkor azokra is külön helyjegy kell. Szóval ezen a távon oda-vissza 4 helyjegy kell. Ez mondjuk így már tényleg drága tud lenni, főleg ha aznap veszi meg az ember, akkor ez így közel 4000 forint.

júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4.: Igen, nézőpont kérdése. Az ingyenhez képest drága. Ahhoz képest, hogy nagyon hirdetgették, hogy ezzel ingyen lehet utazni, és mennyit lehet spórolni. Hátha minden nap IC-vel kell utaznod, akkor a helyjegy dupla annyiba kerül, mint maga a bérlet. Egyébként vannak nagyon jó vonatok, gyorsak, újak, kényelmesek, és ingyen lehet velük utazni. MI az az express vonat? Ilyenről még nem hallottam, hogy oda is kell 300 forintért venni valamit. Ekkora baromságot már... Még az IC vonaton a kamu szöveg, hogy népszerű járat, legyen hely, még úgy ahogy elmegy, aki hülye, az még be is nyeli a rizsát (csatlakoztassanak akkor több vagont a vonathoz), de ez az express féle 300 forintos ökörség külön idegesítő lehet, hogy még ezzel is szórakozzon az ember. Na de a korábbi jegyeimet hogy tudom kitörölni?
júl. 25. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:

"MI az az express vonat?"


Olyan vonat, amire kedvezményes helyjegy kell (korábban is csak helyjegy kellett, amíg volt pótjegy az IC-kre), de nem üti meg az IC-k szintjét. Ma már nem sok ilyen van. Nyáron, illetve elő- és utószezonban a Balaton IC-k gyorsvonati része expresszvonativá változik, ami azt jelenti, hogy kell kedvezményes helyjegy, ha nem csak a Balaton partján akarsz utazni. Amúgy ha a jegy.mav.hu-n veszel helyjegyet, ott sok vonatnál grafikus helyválasztásra is van lehetőség.


"Na de a korábbi jegyeimet hogy tudom kitörölni?"


Ha megnyitod a jegyek listáját, jobbra fent nyomj rá a frissítés gombra és akkor elvileg átrakja a lejárt részre azokat, amik már nem érvényesek.

júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7.: Milyen az IC szint? A legjobb vonatok, amikkel eddig utaztam, azok ingyenesek voltak. Stadler flirt, megtaláltam. Ennél vannak jobb vonatok itthon?



És a lejárt jegyek örökre ott maradnak, vagy nem lehet őket kitörölni?

júl. 25. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Az IC-k többnyire nem motorvonatok, hanem hagyományos mozdonyból és vagonokból álló vonat. Az IC minőségű kocsik modernebb, klímás vagy legjavítós kocsik.


A lejárt jegyek listában a lejárt jegyek örökre ott maradnak, de ez miért zavar téged? Amikor megnyitod a jegyeket az appban, alapból az érvényes jegyek listáját nyitja meg, külön rá kell kattintani, ha a lejártakat akarod látni.

júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!