Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbuszokra mikor fognak...

Volánbuszokra mikor fognak olyan rendszert építeni, mint a budapesti (és környéki) buszokra?

Figyelt kérdés

Obu, vagy mi az a gép, amin látja a járművezető, hogy siet/késik, illetve tud rajta kommunikálni egy diszpécserrel.

Úgy értem, hogy nagyon unom már azt, hogy 10 perccel hamarabb megyek ki a megállóba és akkor is sokszor már látom a kanyarban a buszt, nem csak az esti járatoknál.

Valamelyik délután 8 perccel hamarabb érkezett, majd egy nagyobb város állomásáról is 4 perccel hamarabb indult el, ezt már túlzásnak gondolom.

Gyakran más útvonalon mennek a sofőrök, így kihagynak 2 megállót is, amit menetrend szerint érinteni kellene (nem terelés, mert tesóm arra jött éppen autóval).

Tudom, hogy nehéz egy helyközi vagy egy távolsági buszon még a menetrendre is figyelni, de a 8 perccel korábbi érkezés az nem kevéa idő.


jún. 10. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van már, csak nem ellenőrzi senki, hogy sietnek.
jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nb2019 ***** válasza:
70%

utas.hu címen érhető el a volános rendszer (na meg a BP GO-ba is lászanak a buszok) az alapján nyomon tudod követni. Még a saját jelzésük szerint is beta, van hogy el-eltűnik belőle a busz, van hogy le van maradva a tényleges helyéhez képest.

Hogy ez alapján fogják-e figyelni a sietéseket azt nem tudom, de nem vagyok benne biztos, hogy a volános diszpécser-központnak lenne ilyen feladata, és rá kapacitása. Nagyon más jellegű a helyközi/távolsági és a városi közlekedés.

jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!