Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy másik, szomszédos...

Ha egy másik, szomszédos megyébe utazom, használhatok két napi megyejegyet, az egyiket a saját megyémből, a másikat pedig ahova utazom?

Figyelt kérdés

jún. 7. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy merült fel, hogy nem...?
jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valaki írt itt olyat korábban, hogy 2 megyét érintő utazásnál már a Magyarország 24 jegyet kell megvenni, nem lehet 2 vármegye 24 jegyet használni, szóval pont meg akartam kérdezni én is, hogy mi a helyzet.

De akkor örülök neki, hogy egy ilyet 2000-ért meg lehet úszni, és nem kell 5000-ért az országosat megvenni.

jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Hasonló gyanúm volt. Így egy 1500 Ft-tal olcsóbban jönnék ki, mintha mindenre jegyet vennék.
jún. 7. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Vonattal igen, busszal nem.
jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 azt hol írja, lehet tudni?


"Ha van két különböző vármegyére bérletem, akkor az országbérletté válik?

Nem, a vármegyebérletet nem lehet átalakítani vagy kiegészíteni országbérletté.


Ha rendelkezel adott vármegyére szóló vármegyebérlettel vagy Vármegye24 jeggyel, de át szeretnél utazni a szomszédos vármegyébe is, megérheti a szomszédos vármegyére érvényes napijegyet vagy vármegyebérletet vásárolnod.


Például, ha már van Bács-Kiskun vármegyebérleted, de el kell utaznod egy napra Szegedre, úgy Csongrád-Csanád Vármegye24 napijegyet is válthatsz menetjegy helyett. A napijegyekkel a helyi közlekedést jellemzően nem veheted igénybe, de a helyközi járatokat (például a TramTraint) a településeken belül is használhatod.

Ha pedig diákként, például, Fejér vármegyebérlettel rendelkezel, de a hétvégét Budapesten töltöd, megéri Pest vármegyebérletet váltanod, hiszen ebben az esetben nemcsak a helyközi utazásra lesz érvényes a bérleted, hanem a BKK valamennyi járatára is.


Ha tehát két szomszédos vármegyére érvényes Vármegye24 jeggyel vagy vármegyebérlettel rendelkezel, átutazhatsz a vármegye határán is, ám helyjegyköteles vonatokat (a felármentes szakaszok kivételével) ebben az esetben sem vehetsz igénybe – helyjegyet csak országbérlet vagy Magyarország24 jegy mellé válthatsz!"


Én ezt találtam mint információ, de ebben nem látok olyat, hogy csak vonatra jó a 2 vármegyebérlet, Volánbuszra nem.

jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Nemrég még benne volt a Volánbusz díjszabásában, hogy a vármegyebérletet hosszabb út részbeni fedezésére nem használható. Most nem találom, lehet azóta törölték.
jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vonatkozik a Volánra és a Mávra, mivel egy cégbe kerültek.
jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!