Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van egy vonaljegyem ami...

Ha van egy vonaljegyem ami már elkezdett halványulni akkor az ellenőr mit fog tenni? melyik részét nézi a jegynek? mert nem egyformán halványult

Figyelt kérdés

ápr. 23. 05:27
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A hátulján lévő kódot lecsippantva elvileg kíderül, hogy vonaljegyként lett értékesítve, de elvileg csak addig használhatod, amíg olvasható. Úgy tudom, ügyfélközpont kicseréli a kopott jegyeket.
ápr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
veszek jegyet és megbuntetnek dejó
ápr. 23. 06:12
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az új jegy nem lehet kopott. De jó.
ápr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki írta azt, hogy megbüntetnek. Ha még annyira olvasható, hogy látszik rajta, hogy vonaljegy akkor oké. Ha nem, akkor vagy az ellenőr le tudja a kód alapján ellenőrizni, vagy kiállítja a pótdíjat, te meg bemész egy ügyfélközpontba, ahol némi kezelési költség fejében törlik a pótdíjat, ha bizonyíthatóan érvényes jegy volt.
ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bazaltkaroly ***** válasza:
Ha frissen nyomtatta a gép a jegyet fakón, akkor szólni kell az ellenőrnek. Látszódni fog, hogy új a jegy, és nem egy évek óta tartogatott jeggyel próbálsz utazni. Szerintem nem fog szólni érte.
ápr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
(kérdező)régebbi jegy 4000 ft os gyüjtőjegy
ápr. 23. 08:40
 7/9 bazaltkaroly ***** válasza:
59%
Ha olvasható még a szöveg rajta, akkor szerintem el fogják fogadni. Nem tudom pontosan, hogy van-e ezekre határidő, ameddig felhasználhatod. Amikor vonaljegyet veszek általában azonnal fel is használom.
ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4000 Ft-os, akkor nem lehet olyan régi. 2023. szept 1-én emelték meg 4000 Ft-ra és azóta is annyi.

Ügyfélközpontban ingyen cserélheted újra, ha még olvasható.

ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7: Annyi a határidő, hogy árváltozás után még egy évig használhatóak a jegyek. Vagyis a régi 350 Ft-os vonal, és 3000 forintos gyűjtőjegyek még idén augusztus 31.ig érvényesek.
ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!