Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jussak Debrecenbe?...

Hogyan jussak Debrecenbe? (bővebben lent!

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám,hogy sürgősen el kéne jutnom Debrecenbe,de vonattal és busszal nem mehetek mert át kell szállni és a szüleim nem engednek el.(vonattal átszállás nélkül se)De nagyon fontos lenne oda mennem,és ők nem visznek el!:S

Esetleg valakinek nincsen ötlete,hogy másképp hogyan tudnék oda jutni??

A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm!!

15/L


2010. okt. 19. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát más variáció pedig nincs,ha csak egy jó ismerős esetleg rokon,akiben a szüleid is megbíznak el nem visz,akár kocsival,vagy csak el nem kísér.

kb itt ki is fújt a dolog.

hol laksz? és miért olyan fontos neked h eljuss ide?

2010. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom!

És mert ott lakik egyik közeli barátom és nagyon fontos lenne találkoznunk!

Köszi a választ!

2010. okt. 19. 16:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Honnan szeretnél eljutni? Budapest? Sopron? Nem mindegy.

2) Vonaton, buszon túl, ezek a lehetőség marad: megkéred egy barátod, közeli jó ismerősöd, aki arra jár, hogy hadd mehess vele - vagy stoppolsz. A stoppolást NEM ajánlom, meg sem említeném, mert veszélyes. Te is tudod, miért.

3) Annak ellenére, hogy egyszer én is utaztam titokban, hazudva a szüleimnek (Székesfehérvár-Szeged távolságot egyedül tettem meg, budapesti átszállással, de azt mondtam, hárman leszünk), ez egyáltalán NEM JÓ ötlet. Szóval...

4) Beszéld meg szüleiddel, rokonokkal, bárkivel, akiben ők is megbíznak, hogy többen menjetek együtt, legalább ketten.

Akár egyedül mész, akár társasággal - gyakran hívd fel őket telefonon, kérd meg, hogy ők is hívjanak téged, maradjatok kapcsolatban. Ezt tisztázzátok az elején. Mondd úgy, hogy "Szeretnék elmenni X-hez, Y időre, ettől eddig, de felhívlak titeket, mikor indulok, érkezek, átszállok, megérkeztem, stb." (Ha rájönnek, hogy ez így működik, jó dolog, megbízhatnak benned - nem lesz semmi gond.)


18/L

2010. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, nem figyeltem, hogy írtál.

Budapest-Keletiből van közvetlen vonat Debrecenbe. IC.

2010. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

16:58

Budapestről!

És ez igazán jó megoldás lenne,hogy maradjunk kapcsolatban...De ők még túl kicsinek tartanak...:S(pedig már nem vagyok olyan kicsi)Barátokkal meg húzós lenne menni,mert hova rakjam őket?:S Mivel 4 szem közti ügy lenne:S

2010. okt. 19. 17:00
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy van közvetlen járat,de féltenek egyedül vonat.Mert ugye ott sokkal több baj érhet mint a buszon:S
2010. okt. 19. 17:04
 7/13 anonim ***** válasza:

A pestiek túlspiláznak mindent, pedig kevés veszélyesebb hely van. :D Ha ott túlél egy gyerek, azt már nem lopják el. Én Pestre mentem barátnőmhöz 14évesen, önállóan, anyukája meg el volt hűlve, hogy nem féltenek...? Persze, hogy féltettek, de se hülyének nem tartottak, sem burokban nem neveltek.

És valóban van közvetlen, a záhonyival sem kell átszállni, szóval nem értem... De ELVIRA megmondta volna neked is :P

Amúgyis, mi a fene bajod történhetne? Gondolom nem éjjel utazol, mert azért magányosan ne maradj azon a vonalon, elég sok kisebbségi szokott lenni, ezért ha megteheted, inkább az ICvel menj. :D

2010. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem,nem éjszaka utazom...És engem se burokba neveltek,és butának sem tartanak.Csak történtek már itt dolgok és emiatt nem szívesen engednek el.Busszal mehettem volna ha nem kell átszállni,de pechemre át kell szállni,és így nem engednek el.:S
2010. okt. 19. 17:08
 9/13 anonim válasza:

Nah figyelj. Egyrészt nem tudom mi olyan életbevágó egy 15éves lány életében DE. Ha mindenképpen Pestről akarsz menni Debrecenbe a leg egyszerűbb ha felteszed a kicsi hátsódat egy IC vonatra. Az ugyanis nem áll meg csak nagyvárosokban, és nem debil társaság utazik rajta többnyire. Általában felnőttek, öregek. A máv hivatalos oldalán (www.elvira.hu)találhatsz menetrendet és díjszabást. neked 50%os mérsékletű menetjegyet kell nézned. Kb 2300 forintból ki is jön a dolog átszállás nélkül..! Amennyiben a szüleid így sem engednek el, ne áltasd magad, teljesen mindegy hogy mit csinálsz, SEHOGY SEM FOGNAK ELENGEDNI.

Remélem segítettem.^^

20/F

2010. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

17:47

Köszi a választ.De azért kezdhetted volna kicsit kedvesebben is,és az nem rád tartozik,hogy mi olyan életbe vágó nekem.Ha valaki elkísér akkor elengednek.Csak épp találnom kéne vkit...

És igen segítettél köszi!

2010. okt. 19. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!