Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megvegyem a diákbérletet úgy...

Megvegyem a diákbérletet úgy is ha lejárt a matricám?

Figyelt kérdés
1 éve nem voltam diák, így a tavalyi matricám van. Idén újra tanulok, augusztus 31-től hallgatói jogviszonyom van hivatalosan, de elvileg ideiglenes diákigazolványt kéne kérnem addig amíg nem kapok új matricát (amit október végefele kezdenek osztani). Viszont már legalább 1 hete könyörgök a tanulmányi osztálynak akik iszonyatosan lassan és nehézkesen akarják ezt nekem valamiért elintézni, pedig legkésőbb kedd reggelig kéne az az igazolás mert akkor kezdek ingázni, amit kétlek hogy addigra megoldódik. Arra gondoltam még ha megbüntetnek is jobban megéri megvenni a diákbérletet mint teljes áron jegyet, mert azt olvastam a bkk oldalán valahol ha utólagosan bemutatom az igazolást akkor csak 1-2 ezer forintot kell fizetnem. Szerintetek mi a legjobb megoldás?

2023. szept. 11. 01:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nincs matrica = érvénytelen a bérlet = megbüntetnek.

Olcsóbban kijössz, ha addig megveszed a teljes árút.

2023. szept. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de pont ezt írtam a végén, hogy elvileg a büntetés nem 12 ezer, hanem 1-2 ezer ha utólag bemutatom az igazolványomat. Nekem ingázás miatt 1 napra kerülne ennyibe minimum a jegy.
2023. szept. 11. 08:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes diákigazolványt, amint jogviszonyt létesítettél kaphatsz és adniuk is kell.
2023. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha utólag bemutatod, az más, mintha jogosulatlanul vetted volna igénybe. Utóbbinál tényleg 10 ezer felett van a büntetés. De elfogadják az utólagos bemutatást?
2023. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szeptemberben kiemelten utaznak a matrixa nélküli diákra
2023. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...(: ezek szerint kénytelen leszek többezer forintokat költeni naponta, mert akármennyire könyörögtem nem küldik el e-mail formájában, személyesen kell elintéznem a heti 1x-i 3 órás intervallum ügyfélszolgálatukon. (kovidkor persze küldték ezeket online is). Rájöttem hogy ha még be is tudnám mutatni utólag nem kell nekem az a plussz baszakodás, hogy bemenjek valami irodájukba a bkk-nak. Nem értem miért ilyen iszonyatosan nehéz ezt megoldani egy oktatási intézménynek.
2023. szept. 11. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:
#5: A matrica nélküliekre novemberben utaznak kiemelten, mert október végén járnak le az előző (fél)évik.
2023. szept. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: októberben is.
2023. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!