Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem adják ki nekem a...

D.Ancsa14 kérdése:

Miért nem adják ki nekem a diák vármegyei bérletet?

Figyelt kérdés
Esti tagozatos diák vagyok,és előző hónapban még odaadták nekem a bérletet (ugye maga a bérleten is ki van írva zárójelben,hogy nappali és esti),és egyik barátnőmnek is a napokban odaadták,pedig egy suliban is járunk és a diákigazolványunk is ugyanaz. Viszont a diákigazolványon az van ráírva, hogy levelező, pedig hivatalosan estisek vagyunk (az összes osztálytársamnak levelező van ráírva) és ezért nem akarták odaadni nekem a bérletet.

2023. júl. 10. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na vajon miért, mit gondolsz?
2023. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Levelező tagozatos tanuló, hallgató nem jogosult bérletkedvezményre; csak a lakóhelye és az oktatási intézmény közti 50%-os jegy helyközi váltására jogosult.

Ha a diákigazolványra az van írva, hogy levelező, akkor miért lennél jogosult nappali és esti tagozatosok kedvezményére?

2023. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Timi2015 válasza:
100%

Levelező diákigazolvánnyal nem lehet bérletet venni, azért nem adták ki.

Egyébként átérzem a helyzeted, én is esti suliba járok de a diákigazolványomon az van, hogy levelező munkarendben vagyok. Szóltam a titkárságon, hogy ki lehetne-e ezt javítani, de azt mondták hogy nem. Így én ideiglenes diákot szoktam kérni, azon az van hogy esti munkarend, és azzal tudok bérletet venni. Szerintem csináld te is ezt.

2023. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 köszönöm a tanácsot :D
2023. júl. 11. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit a köznép esti iskolának hív, az általában hivatalosan levelező tagozatos képzésnek van lejelentve, azért szerepel ez a diákon is, és nem valami hiba miatt.
2023. júl. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!