Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Németországi és osztrák...

Németországi és osztrák vonatokon előre megvett menetjegyet kötelező kinyomtatni vagy elég telefonon bemutatni?

Figyelt kérdés
A MÁV oldalán vásároltam meg, Regensburg-Budapest.
2023. máj. 18. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég bemutatni. Én Trainline-on vettem Brüsszel-Budapest jegyeket, bár az osztrák ÖBB írta, hogy ki kéne nyomtatni, soha nem volt gond a telefonos QR-kóddal.
2023. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Többször vonatoztam már Ausztriában. Mindig jó volt a telefonon bemutatott QR-kód. A kalauznak mindegy, hogy papírról vagy képernyőről szkenneli be.
2023. máj. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A német ICE-nál is?
2023. máj. 19. 09:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az DB vonatokon, így az ICE-n is elég képernyőn bemutatni az online megvásárolt jegyet (QR vagy vonalkód).

DB üzletszabályzat (Beförderungsbedingungen Deutsche Bahn AG) 6.3.2-es pont:

"Alternativ ist die Anzeige des Online-Tickets im pdf-Format auf einem mobilen Endgerät möglich. "


[link]

2023. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az osztrák ÖBB szabályzatban le van írva, hogy ki kell nyomtatni viszont többször is utaztam már és mindig telefonon mutattam fel, soha semmilyen probléma nem volt még belőle, simán elfogadták.
2023. máj. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sajnos nincs nyomtatóm ahol vagyok, nem fogom tudni kinyomtatni a jegyeket sem az osztrák, sem a német vonatokra, így marad a telefonos bemutatás. Ha nem lesz gond belőle akkor rendben, csak nem büntetnek meg. Kicsit aggódtam.
2023. máj. 19. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!