Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fiúk/férfiak, Ti átszoktátok...

Fiúk/férfiak, Ti átszoktátok adni a helyeteket tömegközlekedésen? Bunkó vagyok, ha ilyen esetekben nem adom át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felmerült a kérdés bennem, hogy szemétség-e az, ha nem adom át egy olyan lánynak a helyem, aki még csak megköszönni sem tudja, hogy nem kell 1 órát végig állnia..


Iskolába járok, ez az utolsó évem. Nem mindig busszal közlekedtem, viszont az utóbbi másfél évben igen.


Mindig ugyanazok a személyek utaznak, így már kitapasztaltam, hogy kik azok, akik még egy köszönömöt sem képesek mondani.


10-ből 10x átadom a helyem. Semmi hátsó szándék nincs ebben, szimplán csak nem tudom elnézni azt, hogy 1 órát végig álljon míg én kényelmesen ülök.

10-ből 8 ember nem köszöni meg (tényleg ennyi, kész statisztikám van már lassan erről.. :D).


Pedig másfél év buszozás alatt én vagyok az egyedüli a buszon, aki átadja a helyét, szóval még csak nem is az van, hogy annyira gyakori lenne ez. Egyáltalán nem természetes, hogy átadja valaki a helyét. (Sajnos)


Viszont az utóbbi pár hétben nem adom át olyannak, aki nem képes megköszönni ezt. Nem azt várom el, hogy királyként kezeljenek, de, ha már felállok és átadom a helyem úgy, hogy 4:30kor kell kelnem (messze lakom), akkor egy "köszönöm" igazán jól esne.


A probléma ezzel az, hogy ilyenkor mindig rosszul érzem magam és 5 perc után átadom a helyem, mert hiába nem köszöni meg, de akkor sem tudom elnézni, hogy végig álljon..


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy nektek milyen tapasztalatotok van erről? Megszokták köszönni, ha átadjátok a helyeteket és csak én lakom-e olyan környéken, ahol ez luxus? :D Bunkóság, ha nem adom át olyannak, aki nem köszöni meg?



2023. márc. 5. 10:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
liftől=liftből
2023. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Állapotos hölgyeknek azonnal átadom a helyem, öregeknek igyekszem, de amikor felszáll három életerős nyugdíjas, én meg a 16 óra vendéglátózás után reggel totál tropa vagyok, akkor nem. Kisgyerekkel közlekedőknek szoktam még átadni, pl. amikor a nagypapa két kisgyerekkel várost néz, általában mindkét gyerek elfér egy ülésen, és én meg stabilabban tudok azért kapaszkodni.


Nem tudom, hogy alakult ki ez nálam, de a gyerekekkel nagyon régóta sokkal előzékenyebb vagyok, nyilván öregek között is látszik, hogy kinek fájás kimozdulni, de egy kisiskolás a hatalmas táskával annyira délután, amikor szerintem már rég otthon lenne a helye nálam elsőbbséget élvez azzal az öreggel szemben, aki minden hétvégén kirándul a nyugdíjas klubbal.


Velem egyidős nőknek meg egyáltalán nem szoktam átadni a helyem, ha már ülök, viszont ha üresedik egy hely leszálló miatt, én pedig állok, akkor nem sietek elfoglalni, csak ha mindenki felszállt és még mindig nem foglalta be senki, max. akkor.

2023. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
#10 Ez mondjuk vicces, engem ha másik férfi is enged előre udvariasságból, levágom a szitut és megköszönöm. Elvileg a nők még jobban dekódolják a társasági szituációkat. :D
2023. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Őszintén? ha valaki szól akkor átadom, de amúgy olvasgatni szoktam az esetek 90%-ban és nem azt figyelgetem ki száll fel a buszra.
2023. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy bunkó vagyok, de távolsági buszon nem szoktam átadni senkinek. Mondjuk láthatóan várandós nővel még nem találkoztam, neki valószínűleg átadnám.
2023. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ilyen a mai társadalom. Elvárásai mindenkinek vannak, de hogy emberként viselkednének az nem megy. Bunkó, beképzelt paraszt a többség, némelyik már azt sem tudja, hogy merre van arccal, mikor reggel felkel. Botrányos. Flegman, lekezelően szólnak másokhoz, boltban, cukrászdában, étteremben stb.úgy viselkednek, mint valami kiskirály, közbe meg nagy büdös senkik, mert még köszönni sem tanultak meg, ha belépnek valahova...már sajnos én is így vagyok. Ha idős, de csak ha rászoruló nénit látok, akkor adom át a helyem,mert az öregek is nagy rafkósok ám. Csak akinek tényleg szüksége van rá, általában az nem is mondja. A többit meg egye meg az íz, ha már ilyen társadalomban kell felnevelkednem, s ezt látom mindenhol. Szánalmas.
2023. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Távolsági buszon hely jegyet veszünk, nem? És álló utast nem szállítanak. Legalábbis amiken én járok.


Helyi járatokon le sem ülök, így nem kell átadni sem. Ha mégis ülnék idősnek, terhes nőnek kérdezés nélkül! Fura, de mostanában nekem is páran át akarják adni, mert sántítok. Mindig zavarba hoznak ezzel, mert még bírok állva utazni. 16 órás vendéglátózás után lehet már nem bírnék, de eleve egy ilyen munkát nem bírnék vállalni.


Egy középkorú férfi.

2023. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

#17 "Távolsági buszon hely jegyet veszünk, nem? És álló utast nem szállítanak. Legalábbis amiken én járok."


Az igazán hosszú járatokon esetleg. Azokon olyan busz jár, amin valóban nem nagyon lehet állni, mert se kapaszkodó, se semmi, de helyjegy ott sem feltétlenül van. Én annak idején (10+ éve) jártam a Szolnok-Miskolc busszal, akkoriban egy Volvo 9700 közlekedett rajta, na azon nem nagyon lehetett állni, meg a távolság sem volt kevés (4-5 órás menetidő), mégsem volt helyjegyes. Bár túl sokan nem is utaztak vele, bőven volt hely mindig, ha tele lett volna akkor nem tudom mi lett volna az eljárás. Érkezési sorrend, aztán ha elfogy az ülőhely akkor a későn érkezők így jártak? Nem tudom.

Rövidebb távon közlekedő buszok meg pl. a reggeli hajtásban dugig vannak álló utasokkal.


Persze az én információim már elavultak, régóta nem buszozok, de kizártnak tartom, hogy a "távolsági" buszok így kategorikusan ne szállítsanak álló utasokat. Nyilván van egy határ, ami fölött így vagy úgy de eltűnnek az álló utasok (akár a busz kialakítása miatt, akár az állva kibírhatatlan távolság miatt), de így kategorikusan nem igaz sem a helyjegy, sem az álló utasok nem-szállítása.

2023. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
160-180 km-t megtevő távolsági buszokkal utaztam a legtöbbet, akár Bp-Szeged (ma már nincs közvetlen járat) és azokon nem lehetett állni míg jártam. Oké, Debrecen-Miskolc sem 20km volt, nyelvvizsgáról haza mégis álltunk 1x.
2023. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk az összes buszon csak állni tudok, s állnak is bőségesen. Pont ezért járok ritkán busszal. Ha ülőhely jut véletlenül, akkor 8an lihegnek az arcomba másfél órán keresztül. Ha meg állok, akkor nem lehet normálisan kapaszkodni és idegesítő, hogy ugyanannyit kell fizetnem, mintha ülnek. Nálunk annyira nem érdekli a sofőröket, hogy ki mennyire döglik meg a buszon a nyomorgástól, hihetetlen mennyi embert felébrednek. Meg kellene szabni, hogy X fő után már nem enged fel senkit, de ezek simán. Már állnak az ajtóban stb mindenhol nem számít. Minden megállónál 10 perc míg leszállnak páran azok közül, akik az ajtónál állnak, mire leszáll az a két fő a busz közepéről, aki épp le akar szállni, utána mindenki vissza. Undorító és nagyon gaz. Mégsem történik semmi. Ha csak van más megoldás, nem buszozok.
2023. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!