Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kell gyorsvonati pótjegy...

Miért kell gyorsvonati pótjegyet venni olyan helyekre, ahol menetrend szerint is lassabb a gyorsvonat a személyvonatnál?

Figyelt kérdés

Pl. Zuglóból ha a Nyugatiba szeretnék menni, akkor 7 perces menetidőt ír a személyvonatra és 8 perces menetidőt ír a gyorsvonatra. Mégis pótjegyet kell váltanom. Miért?


(Senki ne írja, hogy mert ez a szabály, hanem konkrétan indokolja meg, hogy miért gondolják a MÁV-nál, hogy ez így jó.)


2022. okt. 4. 14:18
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Most akkor senki nem válaszol arra, hogy vidéken lehet-e a sebesvonatokat pótjegy nélkül használni olyan szakaszokon, ahol mindenhol megáll a vonat?
2022. okt. 4. 17:18
 12/49 anonim ***** válasza:
71%
Én semmi nyomát nem találtam ennek a Wikipédia oldalon, amit linkeltél.
2022. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Akkor mi lenne, ha körültekintőbben olvasnál?


"Később a sebesvonatok felármentességet kaptak azokon a szakaszokon, ahol a járat minden állomáson és megállóhelyen megáll."

2022. okt. 4. 17:23
 14/49 anonim ***** válasza:

sebesvonatok


[link]


1.2.6. Felár, különleges szolgáltatás

Feláras vonat igénybevétele esetén az adott vonat vagy szolgáltatás igénybe

vételéhez a szükséges felárat is meg kell fizetni. Az utazási kedvezményről

szóló jogszabály vagy a Díjszabás egyes kedvezményeknél ettől eltérően úgy

is rendelkezhet, hogy az adott vonat vagy szolgáltatás igénybe vétele esetén nem kell megfizetni a felárat (nem kell pótjegyet, helyjegyet, pót- és

helyjegyet, gyorsvonati pótjegyet váltani), vagy

 a felár megfizetése helyett díjmentes pótjegyet, helyjegyet, pót- és

helyjegyet kell váltani.

2022. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Ez most sokatmondó válasz volt.
2022. okt. 4. 17:29
 16/49 anonim ***** válasza:

Szerintem is. Ez hivatalos dokumentum, a wiki nem az.

Mást nem találsz benne, de szólj, ha tévedek. Nem olvastam át a terjedelmes anyagot.

2022. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
77%
A gyorsvonati pótjegyben eleve nem kell túl sok logikát keresni: a rezsicsökkentés idején új bevételt akartak generálni a közlekedési szolgáltatóknál és egy általános emelés politikailag szarul nézett volna ki, így inkább kimazsoláztak jópár viszonylatot és bevezették ezt a pótjegyet, ami mindig is hol itt, hol ott, de igazságtalan volt. És van ahol megmaradt mindezidáig.
2022. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

Beírtam a MÁV oldalára, hogy Debrecen-Csapókertből Debrecenbe szeretnék menni. 250 forintos jegyet ajánlott fel az S6193-as sebesvonatra.

Beírtam, hogy Zuglóból a Nyugatiba szeretnék menni. Ugyanerre a sebesvonatra 400 forintos jegyet ajánlott fel.


Hát ez jó nagy diszkriminálása a budapestieknek. És nem csak a bérletesekről van itt szó, mert a jegyet vásárlók is drágábban utazhatnak, mint a debreceniek.

2022. okt. 4. 17:34
 19/49 anonim ***** válasza:
18. Ellenőriztem az állításod. Nekem 250 forint jön ki mindkettőre. A 400 forintos az gyorsvonat.
2022. okt. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Hát akkor rosszul ellenőrizted, mert 400.

[link]

2022. okt. 4. 17:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!