Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten bkk ellenőr megfog...

Budapesten bkk ellenőr megfog együttműködöm aláírom stb ha aznap Mégegyszer megfognak újra büntetést kapok?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 10:31
 1/9 anonim válasza:
100%
gondolom ha megint nem váltottál jegyet/bérletet, akkor igen
2022. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még szép.

Ez olyan mintha azt kérdeznéd hogy "reggel megbüntettek gyorshajtásért, akkor ma már egésznap száguldozhatok?"

2022. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A másodiknál éves bérletet kapsz ajándékba.
2022. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Régen úgy ment, hogy ha megmutattad az aznap kapott csekket azon a napon nem buzeráltak tovább.
2022. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze. Újabb utazáshoz ismét kéne jegy vagy bérlet.
2022. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4: Régen tényleg úgy volt. Anno a 90-es években büntetett meg BKV ellenőr, és ő mondta, hogy ezzel a papírral, amit adott, a mai nap már ingyen utazhatok.
2022. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már igen régóta nincs így. Az adott utazást még befejezheted ugyan, de a következő járművön jön az újabb csekk.
2022. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előttem szólók jól mondják, régen volt, amikor naponta csak egyszer büntettek! Bár annak nem sok értelme volt. Ha tudatosan bliccel valaki, akkor minden egyes ingyenes utazásnál várhatja a büntetést. (aki véletlenül, az pedig megveszi a következő menetre a jegyet)


Meglehet, én vagyok hülye, de soha nem értettem, miért ezen kell takarékoskodni. (vagy pl. a parkolási díjon) Jómagam utálok izgulni, hogy figyeljem, mikor jön ellenőr, mikor büntetnek meg. Amikor melózok és napi szinten közlekedek, egyszerűbb, ráadásul megnyugtatóbb, ha van bérletem. Ha pedig nincs munkám, akkor nem mászkálok naponta, általában elég egy-egy jegy. (néha, alkalmilag napijegy) Pénzt takarékoskodni más területen egyszerűbb és nincs stresszelés! (az adott hónapban nem eszem hamburgermenüt, nem veszek édességet, nem megyek moziba, stb.. Kerékpárom és rollerem is van, amivel nem kell jegy vagy bérlet. :-) Tulajdonképp, ha nem költök hambira, édességre, és inkább tekerek, azaz mozgok, még egészségseben is élek!)

Autónk is van, de nem használjuk minden apróság okán, 2-3 havonta tankolom általában, akkor is sokszor csak félig üresedik meg a tank. (disel lévén, negyedévente megyünk vele egy pár száz kilométeres utat, hogy kiégjen a DPF részecskeszűrő. De akkor fogyassza a legkevesebbet, kb. 5-6 litert, így közel sem ürül ki a 60 literes tank. Általában 10 000 forintunkba van egy ilyen kiruccanás, rokonlátogatás, kirándulás.)

2022. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen
2022. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!