Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így is teljes árat kell majd...

Így is teljes árat kell majd fizetnem,ha megbüntetett az ellenőr?(Bkk,Budapest)

Figyelt kérdés
Tehát ha megbüntet valakit az ellenőr a buszon akkor is 16 ezer forintot kell fizetnem ha én az nap veszek magamnak egy bérletet?mert ugye ha a büntetés időpontjában van érvényes bérletem akkor csak 2000 ft-ot kell fizetnem ha 2 napon belül rendezem az ügyet...A bérleten nincs rajta az óra/perc,hogy mikor vettem csak a dátum.

2022. jan. 27. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

elméletileg igen

"A pótdíjazás időpontját követően, azaz utólag vásárolt, illetve cserélt bérletszelvény nem fogadható el bemutatásra akkor sem, ha az érvényessége a pótdíjazás napján kezdődik, de az értékesítés időpontja a pótdíjazás időpontjánál későbbi."

de a gyakorlatban nem tudom, hogyan ellenőrzik az értékesítés időpontját (bár a bérleten számszerűen nincs rajta, de biztos, hogy a QR-kód sem tartalmazza az információt?)

2022. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, majd pont erre nem gondolnak a rendszer alkotói, mindig venne aznap egy bérletet. Egyébként ha jól tudom, akkor X időn belül (talán 2 nap) befizetve csak 8 ezer forint a pótdíj összege.
2022. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha gyors vagy , csak 8000 Ft a pótdíj.


A QR kód alapján egyértelműen azonosítható a vásárlás időpontja , kár próbálkozni , ez nem a 90-es évek.

2022. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!