Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedési vállalat...

Tömegközlekedési vállalat üzemorvosa által elvégzett alkalmassági vizsgálat megfelel a 102-es vezetői alkalmassági vizsgálatnak?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem villamosvezetőnek. Üzemorvosnál megfeleltem, de a közúti vasúti alkalmasságin elhasaltam a pszichológiai részen. Ha el szeretnék menni PÁVII vizsgálatra, tud a cég orvosa igazolást adni, vagy fel kell keresnem a háziorvosomat?
2021. nov. 28. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üzemorvos jogosult az 1. alkalmassági csoportú és a 2. alkalmassági csoportú alkalmasság vizsgálatára és megállapítására is. (A vezetői engedélyben ezek kódja 101, illetve 102).

Jogszabály szerint a vizsgálatot végző orvos a vizsgálatra jelentkező kérésének megfelelő alkalmassági csoportú vizsgálatot végez.

Egyébként, a kapott alkalmassági véleményen alá van húzva, vagy be van karikázva az hogy 1.csoportú, vagy 2. csoportú egészségi alkalmasságot állapított meg. (A díja mindkettőnek ugyanannyi.)

2021. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Egy pillanat! A villamosvezető (közúti vasútijármű vezető) egészségügyi alkalmassági követelményeit a 203/2009 (IX. 18.) Korm. rendelet tartalmazza. Ebben (a közúti jogsival ellentétben) három csoportra vannak osztva a munkakörök (I., II. és III. csoport), ennek megfelelő alkalmassági követelményekkel. A pszichológiai alkalmasság meg még ezen felül van és nem ugyanaz, mint a PÁV.


Magyarul ha a pszichón elhasaltál, nem tudod kiváltani PÁV-val.

2021. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom. Azért kérdeztem, ha elmennék a közúti PÁVII-re, nem kell a 102-es alkalmasságit megcsinálnom, hanem az üzemorvos igazolásával már jelentkezhetek-e arra.
2021. dec. 1. 16:22
 4/4 10 deka farhát ***** válasza:
Ja, hogy fordítva? Szerintem visszafelé sem kompatibilis.
2021. dec. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!