Ilyenkor hogy van a diák bérlet?
Sem közvetlen busz járat, sem közvetlen vonat nincs a lakóhely, és az iskola között, félúton át kell szállni vonatról helyközi buszra.
Tehát kell egy vonat bérlet, és kell egy busz bérlet, de egyik sem a lakóhely és az iskola közé szól. Ilyenkor csak 50%-ost tudok venni?
Még csak azonos településen sem kell lenniük.
Semmi nem tiltja, hogy bizonyos szakaszon pl autóval utazzon, mert neki úgy célszerűbb.
Ami a fontos, az a viszonylatigazolás megléte, azzal nem tudnak belekötni a dologba.
Mielőtt ész nélkül nyomkodjátok a negatívat: a MÁV-nál dolgozom ilyen szakterületen, de ezt a témát még 10 éve egyetemistaként lejátszottam... :D
A MÁV-START esetében ezt a nyomtatványt kell kitöltened, és a lakóhely vagy az iskola (esetleg átszállás helye, de ez esetben jó eséllyel a lakó vagy iskola helyén lesz állomás) állomás pénztárában le kell adnod. Ott nyilvántartásba veszik, kapsz egy kis könyvecskét, ami igazolja, hogy milyen viszonylaton használod a vasutat.
Indoklásnak pedig a nyomtatvány is feltűnteti a kombinált utazást, ami az is lehet h A-B busz B-C vonat, de akár azt is, hogy A-B bus, B-C gyalog, autó, lóháton, riksával, és C-D vonat például.
Privát kérdés volt:
"És mennyire befolyásolja a dolgot a családtagi arcképes?
Üdv.: a kérdező"
Nyilvános válasz:
Semmiben. Akkor a MÁV-ra amíg érvényes az arcképesed nem kell ezzel szarakodni, lévén arcképessel korlátlanul utazhatsz fel-alá.
Ez esetben a másik szakaszra intézd el az igazolást (ott Volán lesz?) és kész, ha kérdezik onnan vonattal mész tovább arcképessel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!