2021. Március 26- án a Baranya megyei főkapitányságon ezt a választ adták az újságíróknak. Azóta változott valami?
" – Az elektromos rollerek a jelenleg hatályos jogszabályok alapján sporteszközöknek minősülnek, így azok használóját gyalogosnak kell tekinteni, azaz a gyalogosokhoz kapcsolódó KRESZ-szabályok vonatkoznak rájuk – fogalmaztak.
Ez tehát azt is jelenti, nincs olyan biztonsági előírás (például bukósisak vagy könyök- és térdvédő használata) ami az elektromos rollerrel utazó testi épségének védelmét szolgálná. Valamint a KRESZ szerint a gyalogosnak a járdán, ahol pedig járda nincs, a leállósávon, az útpadkán vagy a kerékpárúton kell közlekednie. Ha az úton sem járda, sem leállósáv, sem útpadka, sem kerékpárút nincs – vagy az a gyalogosközlekedésre alkalmatlan –, a gyalogosok az úttesten közlekedhetnek.
Szigorúbb szabályozás hiányában tehát a roller használójának kell körültekintően, felelősségteljesen közlekednie. Így ha van lehetősége, legalább bukósisak viselése ajánlott számára.
A biztonságos használathoz elengedhetetlen a megfelelő világítás is, főleg hajnalban vagy szürkületkor. Néhány modellen gyárilag is található lámpa, azonban ha mégsem, akkor pár ezer forintból vásárolhatunk világítótesteteket, prizmákat."
"csak segédmotoros kerékpárnak lehet megfeleltetni."
Ez már csak azért is hibás, mertt a SMKP-nak pl alapeleme az ülés, ai a rolleren jellemzően nincsen.
Nem vagyok érintett, de ha megbüntetnének, egy próbapert megérne a dolog.
De SMKP-nak semmiképp nem jó, amíg az SMKP definicióját nem módosítják...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!